Avrupa Birliği, Dijital Kimlik Uygulamasını Başlattı

blank
Avrupa Birliği, Dijital Kimlik Uygulamasını Başlattı

İçerik: Avrupa Birliği, Dijital Kimlik Uygulamasını Başlattı

Avrupa Birliği, Dijital Kimlik Uygulamasını Başlattı:

Avrupa Komisyonu Perşembe günü, COVID-19 salgını kullanıcı dostu çevrimiçi hizmetlere duyulan ihtiyacın altını çizdiği için Avrupalıların cep telefonları aracılığıyla kamu ve özel hizmetlere erişmelerine izin verecek bir dijital kimlik cüzdanı planlarını duyurdu.

Hareket ayrıca Apple, Alphabet birimi Google, Thales ve finans kurumları tarafından sunulan dijital cüzdanlarla ilgili gizlilik ve veri koruma endişelerini gidermeyi amaçlıyor.

Dijital cüzdan, Avrupalıların bir banka hesabına erişme, kredi başvurusu yapma, vergi beyannamesi gönderme ve bir üniversiteye kaydolma gibi kamu ve özel hizmetlere erişirken kendilerini dijital olarak tanımlamalarına olanak tanıyacak.

AB teknoloji şefi Margrethe Vestager, “Avrupa dijital kimliği, herhangi bir üye ülkede evde yaptığımız gibi ekstra maliyet ve daha az engel olmadan yapmamızı sağlayacak.” Dedi.

AB endüstri şefi Thierry Breton, “AB vatandaşları, ister vergi beyannamesi vermek gibi ulusal idarelerle iş yapıyor olsunlar ister resmi kimlik gerektiren bir Avrupa üniversitesine kaydolurken olsunlar, yalnızca yüksek düzeyde güvenlik değil, aynı zamanda kolaylık da bekliyorlar.” dedi.

AB belgesi, bir elektronik cüzdanın benimsenmesinin AB için 9,6 milyar Euro’ya (kabaca 84.930 crore) kadar fayda sağlayabileceğini ve beş yıllık bir süre içinde 27.000 kadar iş yaratabileceğini söyledi. 1 Haziran.

Komisyon, kamu hizmetleriyle ilgili emisyonları azaltarak, e-cüzdanın da olumlu bir çevresel etkiye sahip olabileceğini söyledi. Dijital kimlik cüzdanı Avrupalılar için zorunlu olmayacak.

AB ülkelerinin, dijital kimlik cüzdanını kullanmaya yönelik en iyi uygulamalar için teknik mimariyi, standartları ve yönergeleri belirlemek için 22 Eylül’e kadar süreleri var.

Şu anda 14 AB ülkesinin ulusal elektronik kimlik planları vardır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Avrupa Birliği, Dijital Kimlik Uygulamasını Başlattı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör