Fiat, 2030 Yılında Sadece Elektrikli Otomobil Üreticisi Olacak

blank
Fiat, 2030 Yılında Sadece Elektrikli Otomobil Üreticisi Olacak

İçerik: Fiat, 2030 Yılında Sadece Elektrikli Otomobil Üreticisi Olacak

Fiat, 2030 Yılında Sadece Elektrikli Otomobil Üreticisi Olacak:

Fiat, 2030 yılına kadar tamamen elektrikli araçlara geçeceğini açıklayan en son otomobil üreticisidir. Şirket, 2025’ten itibaren içten yanmalı motorlu araçları kullanımdan kaldırmayı planlıyor.

Fiat CEO’su Olivier François, “Düşen pil maliyetlerine paralel olarak, içten yanmalı motorlu araçlardan daha pahalı olmayan elektrikli arabaları mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürmek bizim görevimizdir.” Dedi. “Herkes için sürdürülebilir mobilite alanını keşfediyoruz: bu bizim en büyük projemiz. 2025 ile 2030 arasında ürün yelpazemiz kademeli olarak sadece elektrikli olacak. Bu Fiat için radikal bir değişiklik olacak.”

Fiat, bazı bölgelerde 500 şehir otomobilinin elektrikli versiyonunu piyasaya sürdü. En azından şimdilik, standart 500 de mevcut olacak. Autocar’ın belirttiği gibi Fiat, elektrikli araçlara erişimin, şarj altyapısının ve hava kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olmak istiyor.

François, mimar Stefano Boeri ile yaptığı bir tartışmada, “Yeni 500’ü (yalnızca elektrikli ve elektrikli) piyasaya sürme kararı aslında COVID-19’dan önce alındı.” Dedi. “O zaman bile, dünyanın daha fazla ‘uzlaşma’ kaldıramayacağının zaten farkındaydık.”

Birkaç otomobil markası, önümüzdeki on yıl içinde tamamen elektrikli hale gelmeyi planlıyor veya en azından böyle yapacağına dair söylentiler var. Mini, Volvo ve Ford (en azından Avrupa’da) 2030’a kadar geçiş yapmak istiyor. Honda, geçiş yapmak için zaman çizelgesi olarak 2040’ı belirledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Fiat, 2030 Yılında Sadece Elektrikli Otomobil Üreticisi Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör