Microsoft, Yeni Nesil Windows’u 24 Haziran’da Tanıtacak

blank
Microsoft, Yeni Nesil Windows'u 24 Haziran'da Tanıtacak

İçerik: Microsoft, Yeni Nesil Windows’u 24 Haziran’da Tanıtacak

Microsoft, Yeni Nesil Windows’u 24 Haziran’da Tanıtacak:

Microsoft, sanal bir etkinlik aracılığıyla 24 Haziran’da Windows’un “yeni neslini” piyasaya sürecek. Microsoft CEO’su Satya Nadella, Build 2021’de hem geliştiriciler hem de içerik oluşturucular için ekonomik fırsatların kilidini açacak önemli bir Windows güncellemesinin gelişiyle ilgili bilgi vermişti. Microsoft, büyük olasılıkla bu ay sonraki etkinlikte yeni nesil Windows güncellemesine gelen tüm özellikleri detaylandıracak. Geçmiş raporlar, bu önemli güncellemenin dahili olarak ‘Project Sun Valley’ olarak kodlandığını iddia ediyor. Bir UI revizyonu ve yepyeni bir Windows uygulama mağazası getirmesi bekleniyor.

ABD merkezli teknoloji devi Redmond, web sitesinde 24 Haziran Doğu Saati ile 11:00’de (8.30pm IST) planlanan yeni bir etkinliği listeledi. Microsoft ayrıca, etkinliğin ‘Windows için bir sonraki’ her şeyi vurgulayacağını söyleyen Windows Twitter tanıtıcısı aracılığıyla bir tweet yayınladı. Etkinlik davetiyesine eklenen bir resim, Windows logosunda da küçük bir değişiklik olabileceğini gösteriyor. Kullanıcılar etkinlik sayfasına gidebilir ve Micr

osoft tanıtımı için bir hatırlatıcı planlayabilir.

Build 2021’deki açılış konuşmasında Nadella, yeni nesil Windows güncellemesinin son on yılın en önemli güncellemesi olacağını söyledi. “Geliştiriciler ve içerik oluşturucular için daha fazla ekonomik fırsatın kilidini açmak için son on yılın en önemli Windows güncellemelerinden birini yakında paylaşacağız. Nadella, son birkaç aydır sunucuyu kendim barındırıyordum ve yeni nesil Windows için inanılmaz derecede heyecanlıyım” dedi.

“Size sözümüz şudur: Bugün her Windows geliştiricisi için daha fazla fırsat yaratacağız ve uygulamalar oluşturmak, dağıtmak ve bunlardan para kazanmak için en yenilikçi, yeni, açık platform arayan her içerik oluşturucuyu memnuniyetle karşılayacağız.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Yeni Nesil Windows’u 24 Haziran’da Tanıtacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook, iOS’ta Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’ta ,Sesli Dikte Özelliği Sunacak: 2019’dan beri Microsoft’un Cortana kişisel asistanı, Outlook mobil …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör