Neden Gelecekte Elektrikli Arabalar Her Yerde Olacak

blank
Neden Gelecekte Elektrikli Arabalar Her Yerde Olacak

İçerik: Neden Gelecekte Elektrikli Arabalar Her Yerde Olacak

Neden Gelecekte Elektrikli Arabalar Her Yerde Olacak:

Biliyorum, muhtemelen henüz bir tane bile sürmedin, bir tane satın almayı ciddi olarak düşünmedin, bu yüzden tahmin biraz cesur gelebilir, ama benimle birlikte ol. Henry Ford’un ilk üretim hattının 1913’te geri dönmeye başlamasından bu yana otomobil üretimindeki en büyük devrimin ortasındayız.

Ve tahmin ettiğinizden çok daha hızlı gerçekleşmesi muhtemeldir. Pek çok endüstri gözlemcisi, elektrikli araç (EV) satışlarının çok hızlı bir şekilde benzinli ve dizel arabaları alt edeceği devrilme noktasını çoktan geçtiğimize inanıyor.

blank

Kesinlikle dünyanın büyük otomobil üreticilerinin düşündüğü şey bu.

Jaguar, 2025’ten itibaren yalnızca elektrikli otomobilleri, 2030’dan itibaren Volvo’yu satmayı planlıyor ve geçen hafta İngiliz spor otomobil şirketi Lotus, 2028’den itibaren yalnızca elektrikli modeller satarak aynı şeyi yapacağını söyledi.

Ve bunlar sadece premium markalar değil.

General Motors, 2035 yılına kadar sadece elektrikli araçlar üreteceğini, Ford, Avrupa’da satılan tüm araçların 2030 yılına kadar elektrikli olacağını ve VW, 2030 yılına kadar satışlarının %70’inin elektrikli olacağını söylüyor. Bu bir moda değil, bu yeşil yıkama değil. Evet, dünyadaki birçok hükümetin benzinli ve dizel araçların satışını yasaklamak için hedefler belirlemesi, sürece ivme kazandırıyor.

blank

Ancak içten yanmalı motorun sonunu kaçınılmaz kılan şey teknolojik bir devrimdir. Ve teknolojik devrimler çok hızlı olma eğilimindedir.

Ne kadar hızlı olacak?

Cevap çok hızlı. 90’lardaki internet gibi, elektrikli otomobil pazarı da katlanarak büyüyor. Elektrikli otomobillerin küresel satışları, koronavirüs pandemisi sırasında toplam otomobil satışlarının beşte bir oranında düşmesine rağmen 2020’de %43 artarak toplam 3,2 milyona yükseldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Neden Gelecekte Elektrikli Arabalar Her Yerde Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör