Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

blank
Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

İçerik: Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu:

Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex 2021’de en yeni nesil Radeon mobil grafiklerini tanıtmasından kısa bir süre sonra duyuruldu. Yeni oyun dizüstü bilgisayarları, AMD Ryzen 9 5900HX CPU ve yeni duyurulan Radeon RX ile birlikte geliyor. 6800M GPU’su. Bu, Asus ROG Strix G15 Advantage Edition ve Asus ROG Strix G17 Advantage Edition’ı tek bir yapıda AMD’nin en yüksek kaliteli mobil CPU’sunu ve en yüksek kaliteli mobil GPU’sunu sunan ilk iki oyun dizüstü bilgisayarı yapıyor.

Asus ROG Strix G15 Advantage Edition ve Asus ROG Strix G17 Advantage Edition fiyatlandırması ve satış tarihi henüz açıklanmadı. Şirket, Asus ROG Strix G15 Advantage Edition’ın yakında piyasaya sürüleceğini, Asus ROG Strix G17 Advantage Edition’ın ise bu yılın üçüncü çeyreğinde raflara çıkacağını söylüyor.

blank

Asus ROG Strix G15 Advantage Edition, Asus ROG Strix G17 Advantage Edition teknik özellikleri
Hem Asus ROG Strix G15 Advantage Edition hem de Asus ROG Strix G17 Advantage Edition oyun dizüstü bilgisayarları 15,6 inç ve 17,3 inç ekranlarla gelir ve 300 Hz’ye kadar yenileme hızına ve 3 ms yanıt süresine sahiptir. Her iki ekran da AMD FreeSync Premium teknolojisini destekleyecek. İki dizüstü bilgisayarın her biri 90 Whr pil içerir ve 11,4 saate kadar video oynatma sunduğunu iddia eder. Ek olarak, dizüstü bilgisayarlar 30 dakikada yüzde 50’ye varan şarj ile hızlı şarj desteği ile birlikte gelir.

İki dizüstü bilgisayar, CPU ve GPU üzerindeki yükü otomatik olarak ayarlamak için AMD SmartShift ile birlikte gelir ve bu yeni teknolojinin performansı yüzde 15’e kadar artırdığı söyleniyor. AMD Ryzen 9 59000 HX sekiz çekirdekli CPU, hem dizüstü bilgisayarlara hem de yeni RDNA 2 mimarisine dayanan yeni Radeon RX 6800M GPU’ya güç sağlar. Dizüstü bilgisayarlar 32 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar SSD içerir. Bağlantı noktaları arasında 3,5 mm ses jakı, HDMI 2.0, üç adet USB Type-A yuvası, bir adet USB Type-C bağlantı noktası ve bir adet RJ45 LAN bağlantı noktası bulunur. Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi 6 ve Bluetooth v5.1 bulunur. Asus ROG Strix G15 Advantage Edition ve Asus ROG Strix G17 Advantage Edition, her biri Akıllı Amp Teknolojisine, AI mikrofon gürültü önleyici ve dahili dizi mikrofona sahip iki adet 4W hoparlöre sahiptir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör