Facebook, Oyun Stüdyosu Unit 2’yi Satın Aldı

blank

İçerik: Facebook, Oyun Stüdyosu Unit 2’yi Satın Aldı

Facebook, Oyun Stüdyosu Unit 2’yi Satın Aldı:

Unit 2 Games artık Facebook Gaming’in bir parçası. Geliştirici, geçen yıl Stadia’ya özel olarak başlatılan Unreal Engine 4 üzerine kurulu ortak oyun oluşturma platformu Crayta ile tanınır. Facebook, Unit 2 ekibini özümseyecek ve artık teknolojisinin sahibi olacak, ancak hayranların endişelenecek bir şeyi yok gibi görünüyor. Şirketin satın alma hakkında yayınladığı SSS’lere dayanarak, ekip Crayta üzerinde çalışmayı bırakmayacak ve oyun mevcut olmaya devam edecek.

Crayta’ya aşina değilseniz, kodlamayı bilmiyor olsanız bile, kendi oyunlarınızı yaratmanın veya ortak çalışanlarla bir tane oluşturmanın kolay bir yolunu sunan bir platformdur. Daha sonra diğer insanların oyunlarınızı oynamasını ve hatta çabalarınızdan para kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Elbette, kodlamayı biliyorsanız ve oyun geliştirmede zaten deneyimliyseniz, daha karmaşık seviyeler ve kurallar oluşturabilirsiniz, ancak teknik bilgi başlangıç ​​için bir gereklilik değildir. Facebook, aslında “oyun oluşturmayı daha erişilebilir ve kullanımı kolay” hale getirmek için şirketi satın aldı ve web sitesinde “anında yeni deneyimler sunmak için Crayta’nın oluşturma araç setini Facebook Gaming’in bulut platformuna entegre etmeyi” planlıyor.

Oyun yapma platformu geçen yıl Stadia’ya ulaştığında, hizmetin “devlet paylaşımı” özelliğinin fırlatma rampası oldu. Durum paylaşımı, basit bir bağlantı üzerinden izlediğiniz bir yayıncı veya arkadaşınızla aynı noktada bir başlığa atlamanızı sağlar. Facebook satın alma duyurusunda benzer bir özellik üzerinde çalıştığını ve işleri çok daha ileriye götürebileceğine inandığını söyledi. Nasıl olduğunu açıklamadı, ancak “Unit 2 Games’in ve oluşturma araçlarının eklenmesi bu çabaları tamamlayacak ve hızlandıracak” diye yazdı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, Oyun Stüdyosu Unit 2’yi Satın Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör