Square, Güneş Enerjili Bitcoin Madenine 5 Milyon Dolar Harcayacak

blank
Square, Güneş Enerjili Bitcoin Madenine 5 Milyon Dolar Harcayacak

İçerik: Square, Güneş Enerjili Bitcoin Madenine 5 Milyon Dolar Harcayacak

Square, Güneş Enerjili Bitcoin Madenine 5 Milyon Dolar Harcayacak:

Blockstream Cumartesi günü yaptığı basın açıklamasında, finansal hizmetler firması Square Inc.’in açık kaynaklı, güneş enerjili bir bitcoin madenciliği tesisi inşa etmek için blockchain teknolojisi sağlayıcısı Blockstream Mining ile ortak olacağını duyurdu. Square, bir tweet’te haberi doğruladı ve “bitcoin ekosisteminde yenilenebilir kaynakların daha fazla benimsenmesini ve verimliliğini artırmaya kararlı olduğunu” söyledi.

Açıklamaya göre Square, “ölçeksel olarak %100 yenilenebilir enerji Bitcoin madeni için bir kavram kanıtı” olacak ve Blockstream’in ABD’deki tesislerinden birinde inşa edilecek tesise 5 milyon dolar yatırım yapacak. Açıklamada, “Gerçek dünyada yenilenebilir bir madencilik tesisinin sadece mümkün olduğunu göstermeyi değil, aynı zamanda Bitcoin’in dünyayı sürdürülebilir bir geleceğe doğru hızlandırdığını ampirik olarak kanıtlamayı umuyoruz.”

Bitcoin madenciliği çok fazla elektrik kullanır ve madencilik için sürdürülebilir yöntemler arayışı sektördeki birçok kişinin aklında ilk sırada yer alır. Tesla CEO’su Elon Musk, Nisan ayında otomobil üreticisinin araçlar için ödeme olarak bitcoin’i kabul etmeyi bırakacağını söyledi (politikayı yaklaşık bir ay boyunca uyguladıktan sonra), bitcoin gibi kripto para birimlerinin “çevre için büyük maliyeti olduğunu” belirtti. Mayıs ayında bitcoin madencileriyle bir araya geldi ve grup, “enerji kullanımı şeffaflığını teşvik etmek [ve] dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak için” bir Bitcoin Madencilik Konseyi kurmayı kabul etti.

Aynı zamanda Twitter CEO’su olan Square CEO’su Jack Dorsey, 2018’de bitcoin’in 10 yıl içinde dünyanın tek para birimi olacağını düşündüğünü söyleyerek, bitcoin’in bir başka büyük savunucusu (şu anda Twitter biyografisindeki tek kelimedir). Square, Ekim ayında bitcoin’e 50 milyon dolar yatırım yaptı ve Şubat ayında 170 milyon dolar daha ekledi. Square’s Cash uygulamasının kullanıcıları, bitcoin satın almak için kullanabilir. Ve Mart ayında Kongre’den önce yapılan uzaktan tanıklık sırasında, Dorsey’in video akışının arka planında bir bitcoin saati görülebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Square, Güneş Enerjili Bitcoin Madenine 5 Milyon Dolar Harcayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör