Toyota, Yeni A-Segment Model Üzerinde Çalışıyor

blank
Toyota, Yeni A-Segment Model Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Toyota, Yeni A-Segment Model Üzerinde Çalışıyor

Toyota, Yeni A-Segment Model Üzerinde Çalışıyor:

Toyota, yeni A segment modelini Çekya’daki “Toyota Motor Manufacturing Czech Republic” (TMMCZ) fabrikasında üreteceğini duyurdu. Böylece; Toyota Yeni Küresel Mimari (TNGA) mimarisini kullanan ikinci model Kolin’deki fabrikada üretilecek.

Çekya’daki fabrikada TNGA altyapısını kullanan yeni nesil Toyota Yaris’in üretiminin yanı sıra, GA-B platformunu kullanan TNGA mimarisine sahip ikinci A segment modeli de üretilecek. Toyota’nın yeni A segmenti modeli, geliştirmeden üretime kadar her açıdan bir Avrupa otomobili olacak. Bu yeni model aynı zamanda Toyota’nın 1.5 yılına kadar 2025 milyon yıllık satışa ulaşma hedefine de büyük katkı sağlayacak.

Toyota’nın Avrupa’daki büyümesinde önemli bir adım olacak A segmenti modeli de daha ulaşılabilir bir Toyota model kimliğine sahip bir noktada konumlanacak. Yaris ve Yaris Cross ile aynı platformu paylaşan model, giriş segmenti bir model için gerekli olan ekonomik ölçeklere ulaşmanın da yolunu açacak.

Ayrıca yeni A segmenti araç, üretim sayısı planları ve lansman zamanlaması da önümüzdeki günlerde açıklanacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, Yeni A-Segment Model Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi

Cadillac’ın Elektrikli Arabası Lyriq, 19 Dakika İçinde Tükendi: Rezervasyonlar açıldıktan sonra Cadillac, Lyriq EV için …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör