Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Cüzdanı Yapmayı Düşünüyor

blank
Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin Cüzdanı Yapmayı Düşünüyor

İçerik: Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Cüzdanı Yapmayı Düşünüyor

Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Cüzdanı Yapmayı Düşünüyor:

Cuma günü Jack Dorsey, finansal ödeme girişimi Square’in Bitcoin’i güvenli bir şekilde cebe indirmek için gerçek bir cüzdan yapmayı düşündüğünü söyledi. Donanım cüzdanları, gerektiğinde internetteki işlemler için uygulamalarla senkronize olarak dijital para birimini çevrimdışı olarak depolamak için kullanılabilir.

Kripto para sahipleri için başka bir seçenek de “sanal” cüzdanlar kullanmak, esas olarak parayı güvende tutmak için üçüncü taraflara güvenmek ve fonlara erişmek için şifreleri kullanmaktır.” Dorsey, geri bildirim isteyen bir dizi tweet’te, Bitcoin için bir donanım cüzdanı yapmayı düşünüyor” dedi. fikir üzerinde.

“Bunu yaparsak, yazılımdan donanım tasarımına ve toplulukla işbirliği içinde tamamen açık bir şekilde inşa edeceğiz.”

Dorsey, Bitcoin’in kitleler için bir para birimi olduğunu ve insanların onu elde tutmanın, onu dış taraflara emanet etmeyi gerektirmeyen yollara sahip olmasının önemli olduğunu düşündü.
Twitter’ın da başkanı olan Dorsey, “Bitcoin’inizi satın almak için kullandığınız borsa muhtemelen güvenliğinizi iyi niyetle gözetiyor, ancak koşullar ‘vesayet’in aslında ‘IOU’ anlamına geldiğini ortaya çıkarabilir” dedi.

“Bitcoin’inizin gözetimini ve güvenliğini almaya karar vermek karmaşıktır.”

İnsanların bir kısmını akıllı telefonları aracılığıyla alışveriş için kullanmasını kolaylaştıran ve kripto para biriminin geri kalanını koruyan bir Bitcoin cüzdanı hayal etti.

Dünyanın en büyük iki akıllı telefon işletim sisteminin üreticilerine atıfta bulunarak, “Square olmadan ve belki de Apple ve Google’ın izni olmadan çalışan uygulamalar hayal edebiliyoruz” diye devam etti.

Dorsey, Square’in, projeye devam etmeye karar verirse, Twitter’da ve yazılım geliştirici topluluğu web sitesi GitHub’da bir Bitcoin cüzdan tasarımına adanmış hesaplar kuracağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter CEO’su Jack Dorsey, Bitcoin Cüzdanı Yapmayı Düşünüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor: Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör