Amazon, Reddit, Twitter ve Twitch Ağ Kesintisinden Etkilendi

blank
Amazon, Reddit, Twitter ve Twitch Ağ Kesintisinden Etkilendi

İçerik: Amazon, Reddit, Twitter ve Twitch Ağ Kesintisinden Etkilendi

Amazon, Reddit, Twitter ve Twitch Ağ Kesintisinden Etkilendi:

Büyük bir internet kesintisi, Amazon, Reddit, Twitter ve Twitch gibi büyük sitelerin yanı sıra New York Times ve The Guardian gibi haber siteleri de dahil olmak üzere internetin geniş alanlarını etkiledi. Sorunun kaynağı, küresel bir kesintiyi onaylayan Fastly içerik dağıtım ağıdır (CDN). Durum sayfasında Fastly, “Şu anda CDN hizmetlerimizin performans üzerindeki olası etkisini araştırıyoruz” dedi.

Kardeş sitemiz TechCrunch’ın belirttiği gibi, etkilenen diğer siteler arasında Stack Overflow, GitHub, gov.uk, Hulu, HBO Max, Quora, PayPal, Vimeo ve Shopify yer alıyor. Bazıları 503 hatasıyla tamamen devre dışı kalırken, Twitter ve Amazon gibi belirli sitelerde yalnızca görseller etkileniyor.

Fastly, kendisini kullanıcılar ve web siteleri arasında oturan “uç” bir ağ olarak tanımlıyor. İçerik dağıtım ağı, görüntü optimizasyonu, video ve akış, bulut güvenliği ve yük dengeleme hizmetlerini içerir. Geçen yıl çöken Cloudflare’de olduğu gibi, Fastly’deki bir başarısızlık internetin muazzam alanlarını etkileyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Amazon, Reddit, Twitter ve Twitch Ağ Kesintisinden Etkilendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google, Güney Kore Tarafından 177 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

Google, Güney Kore Tarafından 177 Milyon Dolar Para Cezası Aldı: Kore Adil Ticaret Komisyonu, teknoloji …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör