Apple Mesajlar Bir Dizi Yeni Paylaşım Özelliği Alıyor

blank
Apple Mesajlar Bir Dizi Yeni Paylaşım Özelliği Alıyor

İçerik: Apple Mesajlar Bir Dizi Yeni Paylaşım Özelliği Alıyor

Apple Mesajlar Bir Dizi Yeni Paylaşım Özelliği Alıyor:

Yenilenmiş bir Mesajlar uygulaması, bu yıl iOS 15 ile birlikte gelecek. Apple, sohbetlerinizde paylaşılan fotoğrafları, makaleleri ve müzikleri görüntülemeyi kolaylaştıracak mesajlaşma uygulaması için yeni paylaşım özelliklerinin önizlemesini yaptı. Yeni bir “sizinle paylaşılan” özelliği, ilgili uygulamalardaki mesaj dizilerinde paylaşılan içeriği izleyecektir.

Örneğin, biri bir ileti dizisinde birden fazla fotoğraf gönderdiğinde, “sizinle paylaşılanlar”, görüntüleri otomatik olarak Fotoğraflar uygulamasına çekebilir. Apple, yüzünüzün olduğu fotoğraflar gibi hangi fotoğrafların en alakalı olacağını da belirleyecektir.) Ayrıca, Fotoğraflar’da çekimlere göz attığınızda, ilk olarak paylaşıldıkları mesaj dizisine kolayca geri dönebilirsiniz. (Mesajlar uygulaması ayrıca görüntüleri, fotoğraf dizisinde hızlıca kaydırmayı kolaylaştıran yeni bir kolaj düzeninde düzenleyecektir.)

“Sizinle paylaşılanlar”, haber makaleleri için benzer şekilde çalışır. Apple’ın Haberler uygulamasındaki yeni bir “sizinle paylaşılanlar” bölümü, bir bağlantı bulmak için sohbette gezinmek yerine, hazır olduğunuzda bulup okuyabilmeniz için Mesajlar’da paylaşılan tüm makaleleri kaydedecek. Aynı şekilde Apple Music uygulaması, yeni “sizinle paylaşılanlar” bölümünde mesaj dizilerinde paylaşılan çalma listelerini izleyebilecek. Bu özellik ayrıca Apple’ın TV ve Podcast’leri uygulamasıyla da çalışır.

Yeni paylaşım özellikleri, Apple’ın daha sosyal hale getirmek için Mesajlar’da daha da büyük değişiklikler izlediği bildirildiği için geliyor. Başka yerlerde Apple, birlikte izleme özellikleri ekleyen FaceTime’da büyük iyileştirmeler gösterdi. Şirket ayrıca Android ve PC kullanıcılarının çağrılara katılmasına izin veren paylaşılabilir bağlantılarla FaceTime’ı ilk kez iOS’un ötesine açıyor.

Ayrıca, başka bir Mesajlar ince ayarı, kullanıcıların telefonları “Rahatsız Etmeyin” modundayken doğrudan mesaj dizilerinde otomatik olarak paylaşımda bulunmalarına olanak tanır, böylece kişiler hemen ulaşılamayacaklarını bilirler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Mesajlar Bir Dizi Yeni Paylaşım Özelliği Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör