Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

blank
Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

İçerik: Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek:

Google, geçtiğimiz ay I/O geliştirici konferansında bir dizi duyuru paylaştı ve bazı yeni özellikler şimdiden kullanıma sunuldu. En son özellik düşüşünde şirket, Fotoğraflarda Kilitli Klasör ve Gece Görüşü videoları gibi şeyleri bir avuç başka güncellemeye ek olarak Pixel telefonlara getiriyor.

blank

Kilitli Klasör, parola korumalı olmasının yanı sıra, cihazınızda, otomatik olarak Fotoğraflar hesabınıza yüklenmesini istemediğiniz resimler için, örneğin oturum açma bilgilerinize sahip bir ortak tarafından görüntülenebileceği yerel bir alan görevi görür. Fotoğraf makinesiyle çektiğiniz görüntüleri doğrudan kilitli klasöre kaydetmeyi veya daha önce çektiğiniz çekimleri oraya taşımayı seçebilirsiniz. Uygulamanın Yardımcı Programlar bölümünün altında Kilitli Klasörü bulacaksınız. Videolar ve fotoğraflar, cihazınızdaki paylaşılan cihazlarda, Anılarda veya diğer uygulamalarda gösterilmez ve erişim için telefonunuzun parolasını veya parmak izinizi gerektirir.

Google, düşük ışıkta ayrıntılı çekimler yapmak için uzun pozlama kullanan Gece Görüşü kamera modunu da güncelledi ve artık videoları destekliyor… Bir nevi. Güncellenmiş Gece Görüşü artık deklanşöre dokunduğunuzda hem fotoğraf hem de video çekecek ve sistem, bir animasyon oluşturmak için kamerayı ne kadar uzun süre çalışır durumda bırakırsanız bırakın, kaydettiğiniz çoklu kareleri bir araya getiriyor.

Özelliği gösteren bir GIF’de, astrofotografi modu etkinleştirildikten ve kullanıcı deklanşöre bastıktan sonra dört dakikalık bir zamanlayıcı belirdi. Google, bu özelliğin artık Pixels 4 ve daha yeni sürümlerde yayında olduğunu, böylece deneyebileceğinizi söyledi (henüz göremiyorsanız uygulamalarınızı güncellemeyi deneyin).

blank

Bu sürümde kullanıma sunulan diğer bazı araçlar arasında, Digital Wellbeing’de, telefonunuz yürüdüğünüzü algıladığında ekranınızdan yukarı bakmanızı hatırlatacak bir Heads Up özelliği de bulunuyor. Ayrıca “Ok Google, aramayı cevapla [veya reddet]]” diyerek telefonunuzdaki aramaları cevaplayabilir veya reddedebilirsiniz.

GBoard’daki pano da içeriğe daha duyarlı hale geliyor, bu nedenle telefon numaralarını, e-posta adreslerini veya URL’leri içeren bir metin parçasını kopyaladığınızda, bunları da çıkarır ve yapıştırma önerileri olarak sunar. Onları gönderdiğinizde, bir arkadaşınıza bir mesaj söyleyin, üzerlerine tıklamak, adrese gitmek için Haritalar veya e-posta için Gmail gibi ilgili uygulamayı hızlı bir şekilde başlatır.

blank

Son olarak, bu özellik düşüşü, mevcut bazı özellikleri dünyanın daha fazla yerine genişletir. Araba kazası tespiti, halihazırda mevcut olduğu ABD, İngiltere ve Avustralya’ya ek olarak İspanya, İrlanda ve Singapur’a geliyor. Çağrı Ekranı artık Japonya’da desteklenirken, transkripsiyon uygulaması Recorder artık Google’ın “Singapur, Avustralya, İrlanda ve İngiliz İngilizcesi dahil olmak üzere İngilizce lehçeleri” olarak adlandırdığı şeylerin çoğunu tanıyor. İngiliz İngilizcesini bir lehçe olarak düşünmek benim için zor ve bir Singlish konuşmacısı olarak “Singapur”un kastettiği şeyin bu olduğunu tahmin ediyorum. Ancak Kaydedici “las” “lors” ve “lehs” kelimelerini tanımaya başlarsa ve bunları doğru bir şekilde yazarsa, uygulamayı Singapur kullanıcıları için çok daha tutarlı hale getirebilir.

Şirket ayrıca bu ay LGBTQ anmalarıyla bağlantılı olarak yeni Gurur temalı duvar kağıtları, zil sesleri ve bildirimler ekledi. Bugün bahsedilen tüm özellikler şimdi veya çok yakında kullanıma sunulacaktır ve bunları göremiyorsanız uygulamalarınızı güncellemeyi deneyebilirsiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel Artık Night Sight Videoları Çekebilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör