Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli, Bu Yaz Yollarda Olacak

blank
Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli, Bu Yaz Yollarda Olacak

İçerik: Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli, Bu Yaz Yollarda Olacak

Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli, Bu Yaz Yollarda Olacak:

Renault mühendisleri bu yaz 30 adet ön üretim Megane E-Tech Electric modeliyle yollara çıkacak. Sıfır emisyon yolunda önemli bir kilometre taşı olan Renault eWays etkinliklerinde gösterilen Megane eVision, Renault’nun C segmentinde elektrikli araçlara yönelik ilk adımını müjdeledi. Konseptten Megane E-Tech Electric modeline dönüştürülen otomobil ile Renault, A segmentinde Twingo E-Tech Electric ve B segmentinde en çok satan Zoe’den oluşan elektrikli binek otomobil yelpazesini güçlendiriyor.

Tasarımıyla ilgili olarak, çoğunlukla eVision konseptine sadık kalıyor, ancak biraz yumuşatılıyor. Çalışmanın tamponun sonuna kadar kesintisiz olarak devam eden tam genişlikte ön LED gündüz yanan ışık çubuğu artık yok; Renault bunun yerine ortadaki büyük logoyla ve ışık kümelerinin üst kısmını alt DRL’lere bağlayan oldukça sönük plastik parçalarla ayırmayı seçti.

blank

CMF-EV platformunda üretilen tamamen yeni Megane E-Tech Electric, 160kw (217hp) elektrik motoruna ve WLTP verilerine göre 60km’ye kadar sürüş menzili sağlayan 450kwh akü paketine sahip. MeganE (“megan e” olarak telaffuz edilir) olarak da adlandırılan otomobil, son siluetinde görücüye çıkarken, Renault mühendisleri bu yaz yollarda 30 adet üretim öncesi otomobil kullanacak.

Douai fabrikasında üretilen tüm üretim öncesi otomobiller özel bir Renault Design desenine sahip olacak. Yeni ve ikonik Renault logosunun çizgilerinden oluşan bu tasarım göz kamaştırıcı bir kamuflaj yaratıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Renault Megane E-Tech Elektrikli Modeli, Bu Yaz Yollarda Olacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör