ROKETSAN’dan Bangladeş’e TRG-300 TIGER Füze Teslimatı Yapıldı

blank
ROKETSAN'dan Bangladeş'e TRG-300 TIGER Füze Teslimatı Yapıldı

İçerik: ROKETSAN’dan Bangladeş’e TRG-300 TIGER Füze Teslimatı Yapıldı

ROKETSAN’dan Bangladeş’e TRG-300 TIGER Füze Teslimatı Yapıldı:

Bangladeş Ordusu, ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füze sistemlerini teslim aldı. Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmed, ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi’nin Haziran 2021’e kadar Bangladeş ordusuna teslim edileceğini duyurdu. Teslimatla birlikte Bangladeş Ordusu Topçu Alayı’nın ateş gücü daha da artırıldı. 300 km menzilli TRG-120 KAPLAN Füze Sistemi. ROKETSAN, ihraç ettiği füze sistemi ile Bangladeş ordusunun taktik ateş gücü ihtiyacını karşıladı. Söz konusu teslimatlar deniz yoluyla yapılmıştır.

ASELSAN tarafından yayınlanan 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nda yer alan bilgilere göre, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımı için tasarlanan “MLRA” araçlarına gerekli telsiz teslimatlarının yapıldığı belirtildi.

blank

Ops Room tarafından paylaşılan görüntüler, Kamaz 65224 şasi 6×6 taşıyıcı araç ve ROKETSAN TRG-300 TIGER Füze sistemlerinin bileşenlerini gösteriyor. Bildirildiği üzere Bangladeş Ordusunun TRG-300 TIGER Füze sistemi alımında her bir batarya 6 fırlatma aracından oluşacak. Söz konusu satın alma ile Bangladeş Ordusu toplam 3 batarya yani 18 fırlatma aracına sahip olacak. ROKETSAN’ın söz konusu ihracat için yaklaşık 60 milyon ABD doları alacağı da belirtiliyor.

20 Aralık 2020 tarihinde Defcesa tarafından bildirildiği üzere Bangladeş Ordusunun Türk üretimi; Uçak, insansız hava araçları, taarruz helikopterleri, hava savunma sistemleri, zırhlı araçlar, topçu sistemleri, küçük ve orta boy savaş gemileri, elektronik harp sistemleri, telsiz haberleşme teçhizatı ve mühimmat ile ilgilendiği belirtildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aralık 2020’de Bangladeş’teki Türk Büyükelçiliği’nin açılması amacıyla Bangladeş’e resmi bir ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında Çavuşoğlu, Bangladeş Başbakanı Sheick Hasina ve Dışişleri Bakanı AK Abdullah Momen ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında iki ülke arasındaki ticaret hacminin yakın gelecekte yıllık 2 milyar dolara ulaşacağı belirtildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ROKETSAN’dan Bangladeş’e TRG-300 TIGER Füze Teslimatı Yapıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı

Türk F-16D Savaş Uçakları NATO Tatbikatında Yerini Aldı:Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Türk Hava …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör