Stadia, 23 Haziran’da Google TV ile Chromecast’e Geliyor

blank
Stadia, 23 Haziran'da Google TV ile Chromecast'e geliyor

İçerik: Stadia, 23 Haziran’da Google TV ile Chromecast’e Geliyor

Stadia 23 Haziran’da Google TV ile Chromecast’e geliyor:

Google, şimdiye kadar yalnızca web’de, telefonlarda, tabletlerde ve Chromecast Ultra’da Stadia’yı destekledi. Sonunda şirket, oyun akış platformunu daha fazla cihaza getiriyor. 23 Haziran’da Stadia, şirketin en son yayın dongle’ı olan Google TV ve NVIDIA Shield TV ve Shield TV Pro gibi Android TV cihazları ile Chromecast’te kullanıma sunulacak.

Başlangıçta tam Stadia desteğine sahip diğer Android TV cihazları Hisense Android Smart TV’ler (U7G, U8G, U9G); Onn FHD Akış Çubuğu ve UHD Akış Cihazı; Philips 8215, 8505 ve OLED 935/805 Serisi Android TV’ler; ve Xiaomi MIBOX3 ve MIBOX4.

İlk listede olmayan bir Android TV cihazınız varsa yine de Stadia’ya deneysel bir özellik olarak erişebilirsiniz. Uygulamayı Play Store’dan indirdikten sonra kaydolmanız gerekir. Google, Stadia’nın henüz her Android TV cihazında mükemmel şekilde çalışmayacağını belirtiyor. Tam destek, hatta daha fazla cihaza gelebilir.

Stadia Kontrol Cihazı veya uyumlu bir Bluetooth kontrol cihazı ile oyun oynayabileceksiniz. Google, uyumlulukla ilgili daha fazla ayrıntı içeren bir yardım merkezi makalesini yakında güncelleyecektir.

Stadia’nın daha fazla cihaza gelmesi, kuşatılmış ancak sağlam oyun akış platformu için çok ihtiyaç duyulan bir adımdır. Stadia ne kadar erişilebilir olursa, oyuncuların onu gerçekten kullanma olasılığı o kadar yüksek olur. Platformu, gişe rekorları kıran oyunları doğal olarak çalıştırma gücüne sahip olmayan daha fazla cihaza getirmek, Stadia ve modern bir konsol veya oyun bilgisayarı olmayan oyuncular için olumlu bir hareket.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Stadia, 23 Haziran’da Google TV ile Chromecast’e Geliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Mesajlar Bir Dizi Yeni Paylaşım Özelliği Alıyor

Apple Mesajlar Bir Dizi Yeni Paylaşım Özelliği Alıyor: Yenilenmiş bir Mesajlar uygulaması, bu yıl iOS …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör