Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

blank
Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

İçerik: Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı:

watchOS 8 önizlemesi, Apple tarafından WWDC 2021 açılış konuşmasında yayınlandı. Bu yılın sonlarında Apple Watch kullanıcılarına sunulacak olan yeni watchOS sürümü, kullanıcıların “sağlıklı, aktif ve bağlı kalmalarına” yardımcı olmayı amaçlıyor ve şimdi Mindfulness olarak adlandırılan yeniden tasarlanmış Breathe uygulaması, yükseltilmiş Ev uygulaması ve Mesajlar dahil olmak üzere güncellemeler taşıyor. GIF desteği ile. watchOS 8 güncellemesi, Kişiler uygulamasını da Apple Watch’a getirecek. Apple ayrıca, kullanıcıların daha az dikkat dağılmasıyla daha iyi bir dijital deneyim yaşamalarına yardımcı olmak için iOS 15’te de bulunan en son watchOS sürümüne Focus’u getirdi.

watchOS 8 kullanılabilirliği
Apple, başlangıçta, Apple Geliştirici Programının bir parçası olan geliştiriciler için watchOS 8’i piyasaya sürdü. Yeni watchOS sürümünün genel beta sürümünün de önümüzdeki ay kullanıcılara ulaşması planlanıyor. Bununla birlikte, watchOS 8, bu sonbaharda Apple Watch Series 3 ve sonraki sürümlerinde iPhone 6s ve daha sonra iOS 15’te çalışan ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak sunulacak.

blank

watchOS 8 özellikleri
watchOS 8 aracılığıyla Apple Watch’a gelen en son eklemelerden biri, Mindfulness uygulamasına yükseltilmiş yeni Breathe uygulamasıdır. Bu, Reflect adlı yeni bir oturum türüyle birlikte yeni animasyon efektleriyle gelişmiş bir Breathe deneyimi sunar. İkincisi, kullanıcılara “Son zamanlarda sakin hissettiğiniz bir zamanı hatırlayın” gibi bir şey sorarak kullanıcılara olumlu bir zihin çerçevesi getirmek için tasarlanmıştır. Bu duyguyu bu ana getirin” veya “Minnettar olduğunuz bir şeyi düşünün ve onu neden bu kadar çok takdir ettiğinizi düşünün.”

Ayrıca, uykudaki solunum hızını, yani bir kişinin uyurken dakikada aldığı nefes sayısını izleme özelliğine sahip, yükseltilmiş bir uyku takibi de vardır. Apple, yeni ölçümün mevcut kalp atış hızı izleme ve kan oksijen takibine ek olarak Apple Watch’un yerleşik ivmeölçerini kullanarak geldiğini söyledi. Bilgilere, zaman içindeki eğilimlerle birlikte iPhone’daki Sağlık uygulaması aracılığıyla erişilebilir.

Apple, watchOS 8’e gelecek herhangi bir büyük arayüz düzeyinde değişiklik duyurmadı, ancak bu, yeni bir görünüm ve his elde edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Ekrandaki konuyu vurgulamak için akıllı kırpmanın yanı sıra Apple Watch’ınızda bir saat yüzü olarak birden fazla portre çekimi ayarlamanıza olanak tanıyan yeni bir Portreler saat kadranı var. watchOS 8 güncellemesi ayrıca Anılar ve Öne Çıkan Fotoğraflar bölümleriyle güncellenmiş bir Fotoğraflar uygulaması getiriyor. Ayrıca, kullanıcıların doğrudan Apple Watch’ı kullanarak Mesajlar ve Posta yoluyla fotoğraf paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir Paylaşım Sayfası var.

Kullanıcılar ayrıca, Karalama, dikte ve emoji kullanımını tek bir mesajda birleştirme özelliğine sahip güncellenmiş Mesajlar uygulamasını da aldı. Kullanıcılar ayrıca dikte ettikleri mesajı düzenleyebilirler. Ek olarak, Apple Watch’ta mesajlaşmayı daha gelişmiş ve sezgisel hale getirmek için GIF’ler mevcuttur.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni Özelliklere Sahip watchOS 8 Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör