Adobe Lightroom Apple M1 İşlemcisi İçin Güncellendi

blank
Adobe Lightroom Apple M1 İşlemcisi İçin Güncellendi

İçerik: Adobe Lightroom Apple M1 İşlemcisi İçin Güncellendi

Adobe Lightroom Apple M1 İşlemcisi İçin Güncellendi:

Adobe, Lightroom, Illustrator ve InDesign gibi Creative Cloud uygulamalarını Apple M1 SoC üzerinde sorunsuz çalışacak şekilde uyarladı. Adobe ayrıca, üçüncü taraf kıyaslama testi yoluyla, güncellenmiş Creative Cloud uygulamalarının M1 tabanlı Mac bilgisayarlarda Intel tabanlı Mac bilgisayarlara kıyasla yüzde 80 daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Adobe Lightroom, diğer özellik iyileştirmelerinin yanı sıra işbirliği özellikleri, yeni Premium Hazır Ayarlar için güncellemeler alır. Bunun yanı sıra Adobe, Lightroom uygulamasını diğer platformlar için de güncelledi. Adobe Illustrator ve InDesign, güncellemeyle önemli performans artışları elde ediyor.

Adobe Lightroom güncellemesi 8 Haziran’da Adobe Blog’da duyuruldu. Adobe Lightroom ve Lightroom Classic artık Apple’ın M1 SoC’sinin tüm potansiyelini kullanıyor. Pfeiffer Report tarafından yürütülen bir kıyaslama testi, uygulamanın M1 destekli Mac bilgisayarlarda Intel muadili ile karşılaştırıldığında iki kat daha hızlı olduğunu gösteriyor. Yeni Süper Çözünürlük özelliği, M1 destekli Mac bilgisayarlarda üç kat daha hızlı ve fotoğrafları arkadan düzenleme dört kat daha hızlı. Adobe ayrıca, M1 yongasında Intel yongasına göre sırasıyla yüzde 65 ve yüzde 59 iyileştirme gören Illustrator ve InDesign uygulamalarını da uyarladı.

Lightroom artık Premium Presets adlı yeni bir özellik kullanıyor. Bu ön ayarlar profesyonel fotoğrafçılar tarafından geliştirilmiştir. Ön ayarlarda Portreler-Derin Ten, Portreler-Orta Ten, Portreler-Açık Ten, Sinematik, Fütüristik, Vintage ve Seyahat gibi yedi kategori bulunur. Gelecekteki güncellemelerle listeye daha fazla ön ayar eklenecektir. Adobe’nin hazır ayarları ve bunları oluşturan fotoğrafçıları detaylandıran başka bir blog yazısı var. Ön ayarlar Adobe Camera Raw (ACR), Lightroom Classic ve Mac, Windows, iOS, Android ve Web için Lightroom için kullanılabilir.

Lightroom kullanıcıları artık diğer kullanıcıların işbirliği aracını kullanarak albümleri düzenlemesine izin verebilir. Kullanıcıların, paylaşılan albümdeki fotoğrafları düzenlemek için başkalarına davet göndermesi gerekecek. Diğer kullanıcılar tarafından yapılan düzenlemeler Sürümler olarak kaydedilecek ve editörün adıyla etiketlenecektir. Lightroom’un diğer yeni özellikleri arasında, ilk olarak ACR için tanıtılan Süper Çözünürlük bulunmaktadır. Bir görüntünün çözünürlüğünü 4X artırmak için Yapay Zeka kullanır. Ek olarak Lightroom, halihazırda mevcut Canon fotoğraf makinelerine ek olarak belirli Nikon fotoğraf makineleri için Bağlı Canlı Görüntü özelliğini de tanıttı. Adobe ayrıca Lightroom ve Lightroom Classic için özel kırpma en boy oranları için destek ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Adobe Lightroom Apple M1 İşlemcisi İçin Güncellendi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör