Android 12’nin İkinci Beta Sürümünü Yayınladı

blank
Android 12'nin İkinci Beta Sürümünü Yayınladı

İçerik: Android 12’nin İkinci Beta Sürümünü Yayınladı

Android 12’nin İkinci Beta Sürümünü Yayınladı:

Bu hafta Apple’ın devam eden geliştirici konferansından haberlerle dolu olabilir, ancak Google’ın paylaşacağı Android haberleri de var. Bugün Android 12’nin ikinci genel beta sürümünü yayınlıyor ve bu güncelleme, Gizlilik Panosu gibi geçen ay I/O’da duyurulan özellikleri getiriyor. Ayrıca mikrofonunuz ve kameranız için kapatma anahtarları, bu sensörlerin ne zaman kullanıldığını gösteren bir gösterge ve WiFi ağ ayarları için güncellenmiş bir görünüm ekleyecektir.

Privacy Dashboard, kameranız, mikrofonunuz ve GPS’iniz gibi sensörlerin cihazınızdaki uygulamalar tarafından nasıl kullanıldığına dair bir genel bakış sağlar. Son 24 saatte ne kadar kullanıldığının üst kısmında bir grafik ve ardından her birine erişimi olan tüm uygulamaların listesini gösterir. Ayrıca sensör etkinliğinin zaman çizelgesi görünümünü alabilir ve uygulamalardan verilerinize neden ihtiyaç duyduklarına ilişkin açıklamalar isteyebilirsiniz.

Hızlı ayarlar gölgesindeki kameranız ve mikrofonunuz için yeni geçişler ile Android 12, hiç kimsenin konuşmalarınızı haince dinlemediği için daha fazla gönül rahatlığı için bu sensörleri öldürmenin kolay bir yolunu sunar. Bunlar açıldığında Google, uygulamaların “boş kamera ve ses beslemeleri alacağını ve sistemin kullanıcıya uygulamanın özelliklerini kullanma erişimini etkinleştirmesini bildirdiğini” söyledi. Android 12 ayrıca, bu sensörler kullanılıyorsa durum çubuğunda küçük bir nokta gösterecek, böylece örneğin bir uygulamanın mikrofonunuzu açıp açmadığını bileceksiniz.

İkinci Android 12 genel beta sürümüne gelen diğer güncellemeler, Hızlı Ayarlar’daki simgeye uzun bastığınızda bir açılır panelde mevcut WiFi ağlarınızı gösteren ince ayarlı bir arayüz içerir. Önceden, mevcut bağlantıları görmek için ayrı bir sayfaya yönlendirilirdiniz, ancak yeni deneyim, açılır pencere ekranın yalnızca üçte ikisini kaplayarak aynı sayfada kalmanıza olanak tanır.

blank

Android 12 ayrıca hangi uygulamaların panonuzdan bilgi aldığı konusunda daha şeffaf olacak ve bu son beta, bir şeyi kopyaladığınız uygulama dışında bir uygulama bunu okuyorsa ekranın altında bir bildirim görüntüleyecektir.

Sisteminizin renk düzenini seçtiğiniz duvar kağıdına uyarlayacak Material You tasarımı da dahil olmak üzere, Google’ın mobil işletim sisteminde henüz genel beta sürümünde olmayan büyük değişiklikler var. Daha zengin veya daha sürükleyici deneyimler için sesli birleştirilmiş dokunsal geri bildirim gibi şeyler de geliştirici uygulamasını bekliyor. Ancak Android 12’nin ikinci genel beta sürümü, özellikle gizlilik tarafında, daha işlevsel değişikliklerin bir önizlemesini sunuyor gibi görünüyor. Bunları kontrol etmek isterseniz ve potansiyel olarak dengesiz yazılımları kullanmaktan çekinmiyorsanız, Google’ın sitesinde beta sürümüne kaydolabilirsiniz. Halihazırda kaydolmuş olanlar bugün Beta 2 güncellemelerini kablosuz olarak alacaklar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Android 12’nin İkinci Beta Sürümünü Yayınladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör