Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

blank
Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

İçerik: Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir:

Dolby Atmos uzamsal ses düğmesini çevirdikten kısa bir süre sonra Apple Music’te kayıpsız kalitede akış artık mevcut. Şu andan itibaren, desteklenen parçaları iOS, iPadOS ve macOS’in en son sürümlerinde hem standart CD kalitesinde kayıpsız hem de yüksek çözünürlüklü kayıpsız olarak aktarabileceksiniz. Bununla birlikte, özellikle Apple’ın kendi ses ürünleri söz konusu olduğunda, bazı ağır uyarılar geçerlidir.

Dolby Atmos uzamsal ses belirli albümlerle sınırlı olacak olsa da, Apple dün WWDC’de kayıpsız akışın sonunda 75 milyon parçalık tüm kataloğuna geleceğini söyledi. Sadece “binlerce” mekansal ses parçasına kıyasla, bugün itibariyle hizmette 20 milyondan fazla şarkı mevcut olmalıdır. Her iki özellik de Apple Music aboneliği gerektirir.

Hizmet, iPhone, iPad, Mac ve Apple TV 4K’da kullanılabilir ve gelecekteki bir güncelleme ile HomePod ve HomePod Mini’ye destek geliyor. En son işletim sistemine sahip olduğunuzda, iOS/iPad işletim sistemi ayarlarının Müzik uygulaması bölümünde tercihlerinizi AAC’den kayıpsıza geçirmeniz gerekir. Ardından Apple, kayıpsız parçaların “önemli ölçüde” daha fazla veri tüketeceği konusunda sizi uyarır. Ayrıca indirirseniz cihazınızda daha fazla yer kaplarlar.

Kayıpsız ses, kablolu bir bağlantı gerektirir ve bu nedenle Apple’ın AirPod kablosuz ses aygıtlarının hiçbirinde çalışmaz. Buna AirPods Max kulaklıklar dahildir, çünkü bir Lightning kablosu aracılığıyla analog değil, dijital bir kablolu bağlantıyı desteklerler. Bununla ilgili daha fazla bilgi için buradaki açıklayıcımıza bakın.

Herhangi bir kablolu analog kulaklığı bir iPhone 7 veya daha yenisine (iOS 14.6 ile), Mac’e (macOS 11.4 ile), iPad’e (iPadOS 14.6) veya Apple TV 4K’ya (tvOS 14.6) bağlayarak normal kayıpsız (CD kalitesinde) ses dinleyebilirsiniz. ). Elbette Lightning – 3.5mm adaptör gerekli olabilir. Ancak kayıpsız yüksek çözünürlüklü dinlemek için bunun gibi harici bir dijitalden analoğa (DAC) dönüştürücüye ihtiyacınız olacak. Ekstra dinamik aralığı takdir etmek için, karşılayabileceğiniz en iyi kablolu kulaklıkları isteyeceksiniz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Music Lossless Artık Desteklenen Cihazlarda Kullanılabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör