Asus, ZenFone Serisi İçin İyileştirmeler ve Düzeltmeler Getiriyor

blank
Asus, ZenFone Serisi İçin İyileştirmeler ve Düzeltmeler Getiriyor

İçerik: Asus, ZenFone Serisi İçin İyileştirmeler ve Düzeltmeler Getiriyor

Asus, ZenFone Serisi İçin İyileştirmeler ve Düzeltmeler Getiriyor:

Asus ZenFone 8 Flip, Asus ZenFone 8, Asus ZenFone 7 Pro ve Asus ZenFone 7 yeni ZenUI güncellemeleri alıyor. Asus akıllı telefonlar için yapılan güncellemeler yeni özellikler getiriyor, bazılarını etkinleştiriyor ve bilinen bazı sorunlara düzeltmeler getiriyor. Tayvanlı teknoloji devi, güncellemeleri Avrupa’nın bazı bölgelerinde yayınlıyor ve diğer bölgelerin güncellemeyi ne zaman alacağı belirsiz. Asus, Hindistan’da henüz ZenFone 7 veya ZenFone 8 serisini piyasaya sürmedi. Ancak Zenfone 8 serisinin bir parçası olan ZenFone 8 Flip ve ZenFone 8 yakında sırasıyla Asus 8Z Flip ve Asus 8Z olarak Hindistan’a gelebilir.

Asus ZenFone 8, ZenFone 7 serisi güncellemeleri: Değişiklik günlüğü
Bu Asus akıllı telefonların güncellemeleri ZenTalk topluluk forumunda duyuruldu. ZenFone 8 Flip için v30.11.55.50 güncellemesi, “tek elle modda hareket algılama hassasiyeti” gibi yeni özellikler ekliyor ve kamera uygulaması artık SMS tipi QR kodlarını destekliyor. Ek olarak Asus, tam ekran modu, Gboard, durum çubuğu görüntüleme sorunu ve Netflix HDR oynatma ile ilgili bazı sorunları düzeltti. ZenFone 8 Flip, geliştirilmiş sistem kararlılığının yanı sıra artık optimize edilmiş çağrı ve kamera kalitesine de sahip. Asus, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Almanya, Norveç, Rusya ve İspanya’daki operatörlerde cihaz için VoLTE’yi etkinleştirdi.

ZenFone 8 için v30.11.51.57 güncellemesi benzer bir değişiklik günlüğüne sahiptir. Bir ek, geniş kamera kontrastının iyileştirilmesi ve ultra geniş kamera için Gece modunun iyileştirilmesidir. Asus, Rusya ve İspanya’daki operatörler için cihazda VoLTE’yi etkinleştirdi ve Finlandiya ve Norveç’teki operatörlerde VoLTE ve VoWiFi’yi etkinleştirdi.

Asus ZenFone 7 ve ZenFone 7 Pro, v30.41.69.66 güncellemesiyle birlikte belirtilmemiş bir Android güvenlik yaması ile birlikte gelişmiş sistem kararlılığı elde etti. Ayrıca, Wi-Fi etkin noktasını kullanırken akıllı telefonun yeniden başlatılması sorununun yanı sıra Gboard ve durum çubuğu ekranıyla ilgili sorunları da giderir. Güncelleme ayrıca, akıllı telefonlar Android 11’e güncellendikten sonra ortaya çıkan, bilgisayara bağlandığında görünmeyen küçük resimlerle ilgili bir sorunu da gideriyor. Asus, Rusya’daki operatörler için cihazlarda VoLTE ve VoWiFi’yi etkinleştirdi.

Güncellemeler aşamalı olarak dağıtılacak ve tüm cihazların güncellemeyi yakında alması bekleniyor. Uygun bir Asus akıllı telefondaki güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek istiyorsanız, Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemeleri‘ne gidin.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Asus, ZenFone Serisi İçin İyileştirmeler ve Düzeltmeler Getiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör