Dünyanın En Zor Oyunu, Yapay Zekaya Karşı

blank
Dünyanın En Zor Oyunu, Yapay Zekaya Karşı

İçerik: Dünyanın En Zor Oyunu, Yapay Zekaya Karşı

Dünyanın En Zor Oyunu, Yapay Zekaya Karşı:

Gerçek zamanlı strateji, rol yapma ve bina oyunları, dijital rakiplerin StarCraft II ve Dota 2’den Minecraft ve Go’ya kadar her şeyde insan rakiplerini kolayca alt etmesiyle son yıllarda son teknoloji yapay zeka sistemleri için verimli eğitim alanları haline geldi. Şimdi Facebook, oyun tarihinin en zor oyunlarından biri olan NetHack’i çökertmek için AI topluluğundan yardım istiyor ve belki de bilgisayarların daha az kaynak kullanarak örnekleri daha hızlı simüle etmeyi öğrenmesine yardımcı oluyor.

NetHack, haydut benzeri bir zindan tarayıcısı için geçen taktiksel bir frenlemedir. Aslen 1980’lerde geliştirilen ancak bugün hala aktif olarak güncellenen oyun sizden kazanmanızı değil, ölmenizi bekliyor. Ve öleceksin. Demetler halinde. Ve oyuncu her öldüğünde, tüm zindan tamamen sıfırlanır. Oyunu gerçekten en iyi hale getirmenin tek yolu, sizden önce gelen kaşiflerin talihsizliklerinden öğrenmek için NetHack Wiki’de şans, kutunun dışında problem çözme ve eski moda araştırma becerilerini birleştirme yeteneğinizde yatmaktadır.

NeurIPS 2021 NetHack Challenge’ın bir parçası olarak Facebook, araştırmacıları “oyunu güvenilir bir şekilde yenebilecek veya (daha olası senaryoda) mümkün olduğunca yüksek puan alabilecek ajanlar geliştirebilecek” AI sistemleri tasarlamaya, eğitmeye ve piyasaya sürmeye davet ediyor. Çarşamba günü FB blog gönderisine göre. Bunu yaparken Facebook, bunun yalnızca NetHack Öğrenme Ortamını uygulanabilir bir pekiştirmeli öğrenme sistemi olarak sergilemekle kalmayıp, aynı zamanda hem sinirsel hem de sembolik metodolojilere dayalı bir dizi potansiyel AI/ML çözümünü etkinleştireceğini umuyor.

Çarşamba gönderisinde, “Aday temsilciler, her biri rastgele çizilmiş bir karakter rolü ve fantezi yarışı olan bir dizi oyun oynayacak” dedi. “Bir temsilci için belirli bir değerlendirme bölümü seti için, temsilcinin oyunu tamamladığı ortalama bölüm sayısı, medyan oyun içi bölüm sonu puanı ile birlikte hesaplanacaktır. Girişler, ortalama galibiyet sayısına ve eğer berabereyse ortanca puana göre sıralanacak.”

Yarışma bu aydan 15 Ekim’e kadar sürecek ve kazananlar Aralık ayında NeurIPS’de duyurulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Dünyanın En Zor Oyunu, Yapay Zekaya Karşı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör