E3 2021 Teknoloji Fuarından Neler Bekleniyor?

blank
E3 2021 Teknoloji Fuarından Neler Bekleniyor?

İçerik: E3 2021 Teknoloji Fuarından Neler Bekleniyor?

E3 2021 Teknoloji Fuarından Neler Bekleniyor?:

Bir yıl aradan sonra, yazın en büyük video oyunu konferansı resmi olarak 12 Haziran Cumartesi günü başlıyor, dört günlük önemli haberler ve yeni fragmanlar, hepsi sanal ve herkesin izlemesi için tamamen ücretsiz. E3 2021 zamanı.

Eğlence Yazılımları Derneği, küresel COVID-19 pandemisi tüm dünyadaki endüstrileri kapattığı için E3 2020’yi iptal etti. Kapanmaya rağmen – hatta onun yüzünden – video oyunu pazarı rekor kıran bir yıl gördü ve hem Sony hem de Microsoft, 2020’nin sonunda dokuzuncu nesil konsolları PlayStation 5 ve Xbox Series X’i piyasaya sürdü.

Bu yıl E3 tekrar başlıyor ve Twitch ve YouTube gibi canlı yayın sitelerinde yer alan tamamen dijital. Önceki yıllardan farklı olarak, katılım tamamen ücretsizdir ve gösteri, 12 Haziran – 15 Haziran tarihleri arasında, bu tarihler arasına serpiştirilmiş bir avuç ilgili etkinlikle devam eder. İşte E3 2021 ve civarındaki en heyecan verici vitrinlerin ana hatları:

Her şey 9 Haziran Çarşamba günü bir sonraki Battlefield oyunu Battlefield 2042’nin tanıtılmasıyla başlıyor. Yeni fragmanı ve Battlefield 2042 ile ilgili tüm ayrıntıları inceleme makalemizde bulabilirsiniz, ancak işte bir özet: Bu, sanal alan odaklı bir çok oyunculu oyundur. PC, Xbox Series X/S ve PlayStation 5’te 128 oyuncuya kadar maçları destekleyen, önceki nesil konsollarda daha küçük oyuncu sayıları olan ekstravaganza. Jetler ve helikopterler, dinamik hava olayları ve kanat takımları ile yeni bir sınıf sistemi var. Lansmanda battle royale yok, ancak hayranların favorisi olan çok oyunculu modlar Conquest ve Breakthrough geri döndü. Battlefield 2042, 22 Ekim’de çıkıyor.

Sırada, 10 Haziran Perşembe günü saat 14:00 ET’de Summer Game Fest canlı yayınlanacak. Bu, Geoff Keighley’nin ev sahipliği yaptığı büyük gösteridir ve Double Fine ve iam8bit’ten Day of the Devs vitrini de dahil olmak üzere bir avuç sürpriz duyuru ve fragman içermesi garantilidir. Ayrıca Weezer’ın bilinmeyen bir oyundan yeni bir şarkı çalacağını ve Jeff Goldblum’un bir nedenle ortaya çıkacağını biliyoruz. Şikayet ettiğimizden değil.

11 Haziran Cuma oldukça sakin. Video oyunu özelliklerine dayanan şovlardan ve filmlerden ilk fragmanların yer aldığı Netflix’ten 12PM ET’de bir sunumla başlıyor. Netflix, The Witcher, The Cuphead Show!, Castlevania ve Resident Evil gibi belirli oyunlarla dalga geçti. Ve sonra, 3PM ET’de, Deep Silver’ın ana şirketi Koch Media bir yayına ev sahipliği yapacak, ancak kesinlikle Saints Row, Metro, Dead Island veya Timesplitters hakkında haberler içermeyecek.

blank

Ubisoft, 12 Haziran Cumartesi günü saat 15:00 ET’de başlayan bir konferansla işleri başlatıyor. Ubisoft, daha önce Rainbow Six Quarantine olarak bilinen ve 2020’nin başlarında çıkması beklenen ancak gerçek hayattaki küresel karantina nedeniyle ertelenen oyunu gösterecek. Stüdyo ayrıca Far Cry 6’ya daha yakından bakacak, Assassin’s Creed: Valhalla ve Rainbow Six: Siege güncellemelerini tartışacak ve Ubisoft’un ortak yapımcılığını yaptığı büyüleyici Apple TV+ serisi Mythic Quest hakkında konuşacak. Stüdyo, Prince of Persia yeniden çevrimi hakkında herhangi bir bilgi paylaşmayacak. Ardından Cumartesi günü saat 16:30’da Devolver Digital, yüksek profilli indie oyun listesine odaklanan hiciv, şiddet, komedi ve doğrudan pazarlamanın özel karışımını içeren canlı bir gösteriye ev sahipliği yapacak. Özellikle, E3 haftasından hemen önce Devolver, 2017’de bir “Hizmet Hattı Miami 3 yok” yazan bir mesajı retweetledi. Bundan ne yapacaksan onu yap.

13 Haziran Pazar büyük gün. 1PM ET’de Xbox ve Bethesda, Xbox’ın id Software, Arkane Studios, Tango Gameworks ve tabii ki Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı satın almasından bu yana ilk kez ortak bir basın toplantısına ev sahipliği yapacak. Gösterinin 90 dakika sürecek ve oyunlara odaklanacak olması Xbox Series X sahipleri için iyi bir haber. Xbox, son birkaç yılı yetenekli stüdyoları yutmakla geçirdi, ancak Series X şimdiye kadar özel yazılımlara ışık tuttu. Görünüşe göre Xbox ve Bethesda etkinliği özellikle Halo: Infinite’i öne çıkaracak.

Ancak hepsi Pazar günü için değil – saat 15:15 ET’de Square Enix, Bayonetta ve Nier: Automata stüdyosu PlatinumGames’in gizemli projesi Babylon’s Fall da dahil olmak üzere bir avuç kendi oyununu sergileyecek. Platinum, Babylon’s Fall 2018’de ve 2019’da bir kez daha alay etti, ancak bazı spektral kılıç oyunları ve Dark Souls titreşimleri dışında, oyunla ilgili ayrıntılar azdı. Square ayrıca Deux Ex: Human Revolution ve Mankind Divided’dan sorumlu stüdyo olan Eidos-Montreal’den yeni bir oyun çıkarmayı planlıyor. Söylentiye göre bu oyun Guardians of the Galaxy’ye dayanıyor. Bu doğruysa, umarız Square, Marvel’s Avengers’dan daha iyi davranır.

blank

14 Haziran Pazartesi, Limited Run Games, Razer, Capcom ve Take-Two Interactive gibi şirketlerden bir avuç sunum yer alacak. ESA, stüdyonun çeşitlilik, eşitlik ve katılım üzerine bir panel tartışmasına ev sahipliği yapacağını söylese de, Take-Two gösteriye ne getireceğini belirtmedi. Her nasılsa, bunun Grand Theft Auto haberlerini içereceğini sanmıyorum.

Ve son olarak, eski zamanlarda olduğu gibi, Nintendo, 15 Haziran Salı günü saat 12:00 ET’de E3’ün son büyük basın konferansına ev sahipliği yapıyor. Bu Nintendo Direct canlı akışı, Switch oyunlarına odaklanacak ve hayranlar Metroid Prime 4, Bayonetta 3 ve Breath of the Wild’ın devamı gibi yüksek profilli oyunlar hakkında güncellemeler almayı umuyor. Nintendo, 2017’de Metroid Prime 4’ün varlığını duyurdu ve iki yıl sonra geliştiriciler her şeyi çöpe attıklarını ve geliştirmeye sıfırdan başladıklarını söyledi. O zamandan beri haberler sessiz. Bayonetta 3 ve Breath of the Wild devam filmi ile benzer bir hikaye – talep yüksek olmasına rağmen Nintendo’nun bu oyunlarda güncellemeler sunmasından bu yana yıllar geçti. Bu oyunlar Nintendo’nun E3 etkinliğinde gösterilmezse hayranlar kızacak. Bir grup Animal Crossing bağımlısı ne kadar kızgın olabilirse o kadar kızgın.

Nintendo, canlı akışının Switch yazılımıyla ilgili olacağını özellikle belirtmiş olsa da, şirketin E3 başlamadan önce Switch’in yeni, üst düzey bir sürümünü çıkardığına dair söylentiler de var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: E3 2021 Teknoloji Fuarından Neler Bekleniyor?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör