Facebook, İçerik Oluşturucular İçin Ekstra Para Öneriyor

blank
Facebook, İçerik Oluşturucular İçin Ekstra Para Öneriyor

İçerik: Facebook, İçerik Oluşturucular İçin Ekstra Para Öneriyor

Facebook, İçerik Oluşturucular İçin Ekstra Para Öneriyor:

Instagram, içerik oluşturucularının platformdan daha fazla para kazanmasına yardımcı olacak yeni araçlar üzerinde çalışıyor. İlk İçerik Oluşturucu Haftası etkinliğinde Mark Zuckerberg, etkileyicilerin belirli hedeflere ulaşmak için “ekstra para” kazanmalarına yardımcı olacak yeni özellikler tanıttı.

Yeni program ile influencerlar, “belirli kilometre taşlarına ulaşmak için” ek ödemeler kazanabilirler. Instagram’da içerik oluşturucular, akışlarında belirli sayıda rozet satarak veya başka bir hesapla akış yaparak “bonus” kazanabilirler. Facebook’ta bonuslar, içerik oluşturucuları akış hedeflerine ulaştıkları ve diğer belirlenmiş görevleri tamamladıkları için ödüllendiren “Yıldız Mücadeleleri” aracılığıyla gelecek.

Yeni zorluklar, içerik oluşturucular için geliri artırmanın yanı sıra, etkileyicileri diğer platformlara kıyasla Instagram ve Facebook’ta hayranları için içerik oluşturmaya daha fazla zaman ayırmaya teşvik edebilir. Zuckerberg etkinlik sırasında “Hayranlarınıza ve genel topluluğa kattığınız değer için ödüllendirilmeniz gerektiğine inanıyoruz” dedi.

blank

CEO, etkileyicilerin doğrudan uygulama içindeki alışveriş gönderilerinden komisyon kazanmalarına izin verme planları hakkında yeni ayrıntılar sundu. Değişiklikle birlikte markalar, Instagram’da sattıkları ürünler için komisyon oranları belirleyebiliyor. İçerik oluşturucular bu ürünleri gönderilerinde etiketlediklerinde, gönderilerinden elde edilen satış sayısına göre komisyon kazanırlar. Instagram, “Benefit, Kopari, MAC, Pat McGrath Labs ve Sephora dahil olmak üzere küçük bir ABD merkezli içerik oluşturucu ve işletme grubuyla” özellikleri test etmeye başlamayı planlıyor.

Son olarak Instagram, halihazırda kendi ürünlerini satan içerik oluşturucuların mevcut vitrinlerini Instagram profillerine bağlamalarına izin veriyor. Zuckerberg, daha önce “yaratıcı dükkanları” özelliğinden bahsetmişti, ancak şimdi içerik oluşturucuların kullanımına sunuluyor.

blank

Facebook, takipçilerinden para kazanmak için giderek artan sayıda platforma sahip içerik oluşturucuları etkileme çabalarını hızlandırırken yeni araçları tanıttı. Instagram’ın en büyük yıldızları geçmişte markalarla sponsorluk anlaşmaları yapabilmiş olsa da, platform bu tür düzenlemeleri kolaylaştırmak için pek bir şey yapmadı, özellikle de o kadar fazla tanınmaya sahip olmayan gelecek isimler için. Ancak Zuckerberg son zamanlarda platformları daha geniş bir insan kitlesi için sürdürülebilir hale getirebilecek bir tür “orta sınıf yaratıcısı” ihtiyacından bahsetti.

İçerik Oluşturucu Haftası’nda ayrıca – bir kez daha – Facebook’un 2023’te içerik oluşturuculardan bir kesinti almaya başladığında Apple tarafından dayatılanlardan daha elverişli koşullara sahip olmayı planladığını vurguladı. Bu koşulların ne olacağını söylemedi, ancak “bu Apple ve diğerlerinin aldığı yüzde 30’dan daha az olacak.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, İçerik Oluşturucular İçin Ekstra Para Öneriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör