Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

blank
Facebook'un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

İçerik: Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu:

Facebook’un üzerinde çalıştığı söylenen akıllı saat hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıktı. Şirketin bir sonraki donanım hamlesi, fotoğraf ve video çekmek için paslanmaz çelik bir çerçeveden ayrılabilen iki kameralı bir ekrana sahip olabilir.

The Verge’e göre, yakalamalarınızı Facebook hizmetlerinde paylaşabileceksiniz. Buna, 2010’da piyasaya çıktığından beri yalnızca telefon yüklemelerini resmi olarak destekleyen Instagram da dahildir. Görüntü biriminin video görüşmeleri için bir ön kamerası ve otomatik odaklamalı bir 1080p arka kamerası olacağı bildiriliyor. Üniteyi takabileceğiniz üçüncü şahıs aksesuarları olabilir. Bir drone aksesuarı çok mantıklı olacaktır.

Facebook’un akıllı saatinin önümüzdeki yaz gelmesi bekleniyor. Facebook’un ilk akıllı saati için ne kadar ücret talep edeceği henüz belli değil, ancak 400 dolar civarında olabilir.

Saatin bir kalp atış hızı monitörü olabilir, bu da şirketin yıllar boyunca kullanıcı verilerini ele alması göz önüne alındığında, bazıları için zor bir satış yapabilir. Cihazın ayrıca LTE bağlantısı sunduğu söyleniyor. Bu nedenle, onu satın alanların mutlaka bir telefonla eşleştirmesi gerekmeyecek ve bu da Facebook’un iPhone ve Android cihazlara olan bağımlılığını bir dereceye kadar azaltacaktır. Bununla birlikte, saat büyük olasılıkla Android’in özel bir sürümünü kullanacak ve muhtemelen beraberinde bir telefon uygulaması gelecek.

Rapora göre, akıllı saatin (zaten geliştirilmekte olduğu söylenen) sonraki sürümleri, insanların Facebook’un herkese açık olarak bahsettiği başka bir ürünle etkileşime girmesi için bir yol sunacak: artırılmış gerçeklik gözlükleri.

blank

Facebook’un izleme planlarıyla ilerlememeye karar vermesi biraz olası. Bununla birlikte, şirketin akıllı saat geliştirmeye yaklaşık 1 milyar dolar harcadığı bildirildiğinden, bunun gerçekleşmesi için zayıf bir şans var gibi görünüyor.

Facebook, yıllar içinde donanımla karışık bir başarı elde etti. Oculus iyi performans gösteriyor gibi görünse de, Portal akıllı ekranları dünyayı ateşe vermiş gibi görünmüyor. Facebook’un HTC ile birlikte akıllı telefonlara yaptığı kısa baskı başarısız oldu. HTC First’ün yalnızca 15.000 adet sattığı bildiriliyor.

Facebook’un artırılmış ve sanal gerçeklik başkan yardımcısı Andrew Bosworth, Twitter’daki son rapora yanıt verdi. Bir akıllı saat çıkarma planlarını onaylamasa da ayrıntıları da tam olarak inkar etmedi.

Bosworth, “AR gözlüklerinin gerçekten yararlı olmasını istediğimizi söyledik – bu etkileşimi daha doğal ve sezgisel hissettirecek tüm teknolojilere yatırım yapıyoruz” dedi. “Bu, bilek tabanlı bir form faktöründe bir araya gelebilecek EMG, haptikler, uyarlanabilir arayüzler gibi araştırmaları içerir.”

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook’un İlk Akıllı Saatinin Bazı Özellikleri Belli Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör