Google Firmina Denizaltı Kablo Ağı Projesi Nedir?

blank
Google Firmina Denizaltı Kablo Ağı Projesi Nedir?

İçerik: Google Firmina Denizaltı Kablo Ağı Projesi Nedir?

Google Firmina Denizaltı Kablo Ağı Projesi Nedir?Google, yeni Firmina denizaltı kablosuyla Güney Amerika’daki bağlantıyı iyileştirmek için büyük bir çaba gösteriyor. ABD Doğu Kıyısı’ndan Arjantin, Las Toninas’a kadar uzanacak ve Punda del Este, Uruguay ve Praia Grande, Brezilya’daki ek bağlantılarla. Özellikle Google, bunun, güç kaynağı sorunları arasında bağlantısını dengelemeye yardımcı olması gereken, dünyanın tek bir uçtan güç alabilen en uzun denizaltı kablosu olduğunu söylüyor. Firmina, Google’ın ABD ile Şili’yi birbirine bağlayan Curie kablosunu ve İngiltere ile İspanya’ya ulaşan Grace Hopper kablosunu da içeren 16. denizaltı kablo yatırımını işaret ediyor.

blank

Çoğunlukla kablosuz bağlantı ve uydular hakkında konuştuğumuzda bunu unutmak kolaydır, ancak denizaltı kabloları ağ bağlantısını dünyaya yaymanın en önemli yolu olmaya devam etmektedir. Google, Firmina kablosunun hem ağ trafiğini hızlandırması hem de Arama ve Gmail (elbette) gibi Google hizmetlerine yönelik gecikmeyi azaltması gereken 12 fiber çiftine sahip olacağını söylüyor. Kablonun adı, 1859 tarihli Úrsula romanında Afro-Brezilyalı kölelerin hayatlarını araştıran Brezilyalı kölelik karşıtı ve romancı Maria Firmina dos Reis’ten geliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Firmina Denizaltı Kablo Ağı Projesi Nedir?

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Android 12’nin İkinci Beta Sürümünü Yayınladı

Android 12’nin İkinci Beta Sürümünü Yayınladı: Bu hafta Apple’ın devam eden geliştirici konferansından haberlerle dolu …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör