Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

blank
Microsoft Outlook iOS'da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

İçerik: Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak:

Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları dikte etmesine ve toplantı planlamasına izin verecek. Yeni ses özellikleri ilk olarak iOS için Outlook’a gelecek. Microsoft, özelliklerin ‘yakında’ Android için Outlook’a da geleceğini söylüyor. Microsoft, kullanıcıların mobil platformlarda Outlook uygulamasında gezinmelerine yardımcı olmak için sanal asistanı Cortana’yı kullanacak. Dikte yetenekleri daha önce yalnızca Microsoft Outlook masaüstü uygulamasında kullanılabiliyordu.

Microsoft’un blogu, iOS ve Android için Outlook’taki konuşmadan metne özelliklerinin, kullanıcıların e-posta göndermesini, toplantı planlamasını ve seslerini kullanarak uygulamada arama yapmasını kolaylaştıracağını söylüyor. Kaliforniya merkezli teknoloji devi Redmond, sanal asistanı Cortana’nın, kullanıcıların metin komutlarına ihtiyaç duymadan birden fazla görevi gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için Yapay Zeka (AI) kullanacağını söylüyor.

Outlook’un bu güncelleştirmeyle elde ettiği en büyük özelliklerden biri, konuşmadan metne yeteneklerini kullanarak toplantıları planlama yeteneğidir. Microsoft, Cortana’nın toplantıları bulmak ve planlamak için bir kullanıcının takvimini yönetmenin yanı sıra doğru dosyayı veya kişiyi bulmaya yardımcı olacağını söylüyor. Kullanıcıların yeni özelliği kullanmak için + simgesine ve ardından Outlook iOS uygulamasının sağ alt köşesinde bulunan mikrofon simgesine dokunması gerekecek.

Kullanıcılar artık e-postaları yanıtlamak veya yenilerini oluşturmak için Outlook mobil uygulamasındaki ses özelliklerini de kullanabilir. Özellikler, bir kullanıcının meslektaşlarının adlarını tanımak için Microsoft Graph’ı kullandığından, şirketin bir adı yanlış yazma olasılığının daha düşük olduğunu iddia ettiği Microsoft Dikte’yi kullanır.

Son olarak, Outlook’ta konuşmayı metne dönüştürme, kullanıcıların sesli girişleri kullanarak toplantıların yanı sıra e-postaları da aramasına olanak tanır. Örneğin, “Bir sonraki ekip toplantım ne zaman?” diyebilirsiniz. Cortana’nın takviminizi gözden geçirmesi ve yanıtlaması için. Bir toplantı planlamak için, iOS için Outlook’ta Cortana’yı kullanarak toplantılar ayarlamak üzere “Gelecek Pazartesi için Vaibhav ve ekibiyle 1. Çeyrek bütçesi hakkında bir toplantı ayarlayın ve Ayush’u ekleyin” gibi karmaşık komutları kullanabilirsiniz. Belirtildiği gibi Microsoft, ses özelliklerinin yakında Android’e geleceğini söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı

Discord, 15 Milyar Dolar Piyasa Değerine Ulaştı: Bir şirket sözcüsü, yatırım firması Dragoneer Investment Group …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör