ABD, TikTok ve WeChat’e Yönelik Yaptırımları İptal Etti

blank
ABD, TikTok ve WeChat'e Yönelik Yaptırımları İptal Etti

İçerik: ABD, TikTok ve WeChat’e Yönelik Yaptırımları İptal Etti

ABD, TikTok ve WeChat’e Yönelik Yaptırımları İptal Etti:

Başkan Biden, eski Başkan Trump’ın TikTok ve WeChat’i devirme çabalarından bazılarını geri aldı. Wall Street Journal’ın bildirdiği gibi, Biden, diğer kısıtlamaların yanı sıra TikTok ve WeChat indirmelerini yasaklayacak olan yönetici Trump emirlerini iptal etti. Bunlar zaten ihtiyati tedbirlerle engellenmişti, ancak şimdi oturan Başkan’ın hamleleriyle masadan kalktılar.

Ancak bu, her iki uygulamanın da incelemeden kaçınacağı anlamına gelmez. Biden, TikTok, WeChat ve Çin de dahil olmak üzere “yabancı bir düşmanın” yargı yetkisi altında yaşayan insanlar tarafından geliştirilen veya sağlanan diğer uygulamaların güvenlik incelemelerini gerektiren yeni bir emir imzaladı. Hareket, veri yönetimi uygulamalarının çok fazla risk oluşturup oluşturmadığını belirlemek için uygulamaların “kanıta dayalı” analizi için yönergeler ortaya koyuyor.

TikTok ayrıca uluslararası işlemleri ele alan ayrı bir hükümet paneli incelemesiyle karşı karşıya.

Trump, ilk iki emri Ağustos 2020’de verdi. Özellikle TikTok’a yönelik baskı, görünüşte, kullanıcı verilerini Çin hükümetine verebileceğine dair süregelen endişelerden kaynaklanıyordu, ancak eleştirmenler, TikTok kullanıcılarının iddiaya göre Trump’ın Tulsa’sını mahvetmesinden yaklaşık bir ay sonra geldiğini de kaydetti. ralli, gerçekte gelenden çok daha fazla katılımcı olacakmış gibi görünmesini sağlayarak. TikTok’un kendisi sorumlu olmasa da, Trump’ın emirleri küçük düşürülmek için misilleme olarak kullandığına dair endişeler vardı.

Mevcut haliyle, Trump’ın çabalarının çoğu, 2020 seçimlerini kaybettiğinden bu yana geçen aylarda suya düştü. Tedbirlere ek olarak, Trump’ın TikTok’u Oracle ve Walmart’a satmaya zorlama girişimi, aylarca süren gecikmelerin ardından Şubat ayında süresiz olarak askıya alındı. Biden’ın iptalleri ve yeni düzeni, Trump’ın TikTok kampanyasından geriye kalanları etkili bir şekilde siliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ABD, TikTok ve WeChat’e Yönelik Yaptırımları İptal Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım

Önümüzdeki 5 Yılda Fiber İnternete 5 Milyar TL Yatırım: Teknolojide hızlı bir değişim ve dönüşüm …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör