Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

blank
Apple 15 Haziran'da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

İçerik: Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor:

Geçen ay bir gecikmenin ardından Apple, gelecek hafta ücretli podcast aboneliklerini kabul etmeye başlayacak. The Verge tarafından alınan bir e-postada, şirketin üreticilere ve yayıncılara özelliği 15 Haziran’da küresel olarak başlatacağını bildirdiği bildiriliyor.

Apple, ilk olarak Nisan ayındaki “Spring Forward” etkinliği sırasında podcast yayıncılarının içerikleri için ücretli abonelikler sunmasına izin vereceğini duyurdu. İçerik oluşturuculara tavsiyesi, reklamsız dinleme ve özel bölümler gibi avantajlar karşılığında kendi fiyatlarını belirleyebilmeleriydi. Tabii ki şirket, aboneliğin ilk yılında geleneksel yüzde 30’luk kesintisini, ardından sonraki yıllarda yüzde 15’lik bir komisyonu almaya devam edecekti.

Apple, iOS 14.6 ile ücretli podcast aboneliklerini etkinleştirmenin temelini attı, ancak daha sonra ortaklık programını ortamı içerecek şekilde genişlettikten kısa bir süre sonra lansmanı Haziran’a erteledi. O zaman, şirket yapımcılara söyledi ve “yaratıcılar ve dinleyiciler için en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak” için sürümü geri çekiyordu. 15 Haziran tarihinde onay için Apple’a ulaştık ve şirketten haber aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple 15 Haziran’da Ücretli Podcast Aboneliklerini Açıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Facebook, İçerik Oluşturucular İçin Ekstra Para Öneriyor

Facebook, İçerik Oluşturucular İçin Ekstra Para Öneriyor: Instagram, içerik oluşturucularının platformdan daha fazla para kazanmasına …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör