Facebook, AR Özelliğine Sahip Akıllı Saat Geliştiriyor

blank
Facebook, AR Özelliğine Sahip Akıllı Saat Geliştiriyor

İçerik: Facebook, AR Özelliğine Sahip Akıllı Saat Geliştiriyor

Facebook, AR Özelliğine Sahip Akıllı Saat Geliştiriyor:

Facebook, gelecekteki artırılmış gerçeklik projeleri için kontrolör görevi görecek bir akıllı saat geliştiriyor.Raporlar, cihazın 2022’nin ortalarında piyasaya sürüleceğini ve birden fazla kameraya sahip olacağını iddia etti. Ancak üst düzey bir Facebook yöneticisi, akıllı saatin henüz ilk aşamalarında olduğunu ve asla halka açıklanmayabileceğini söyledi. “Her alanda teknolojilere yatırım yapıyoruz… araştırma her zaman ürün geliştirmeye yol açmaz” dedi. Saatin varlığı, gelişimine aşina olan isimsiz kaynaklara atıfta bulunan teknoloji haber sitesi Verge tarafından ortaya çıkarıldı.

Sitenin bildirdiğine göre, Instagram da dahil olmak üzere Facebook ağlarıyla entegre olacak iki kameralı ayrılabilir bir ekrana sahip olacak. Verge, “Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in, Facebook’un insanlara ulaşma yeteneğini büyük ölçüde kontrol eden iki baskın cep telefonu platformu yaratıcısı olan Apple ve Google’ı atlatan daha fazla tüketici cihazı oluşturma planının bir parçası” dedi.

Ayrıca cihazın, Facebook’un geliştirmeyi gizlemediği, planlanan artırılmış gerçeklik gözlüklerine bağlanan bir denetleyici olarak ayarlandığını bildirdi. Ve Facebook Reality Labs başkan yardımcısı Andrew Bosworth, ana akım akıllı saat fikrini reddederken, ürünün bu versiyonuna güven verdi.

Ve sonunda Google tarafından satın alınan fitness akıllı saat markası Fitbit’i satın almak için ana teklif verenlerden biri olduğu yaygın olarak bildiriliyor.

Google’ın kendi WearOS akıllı saat sistemi, Apple’ın WatchOS’unun ana rakibi olarak geniş çapta inceleniyor, ancak birçok önemli özellikten yoksun. Fitbit’i satın aldığından beri Google, yakında çıkacak olan WearOS 3’ün Samsung’un saygın Tizen saat sistemiyle birleşeceğini duyurdu.

Hareket, yaygın olarak Apple Watch ile daha sıkı rekabet edebilmek için açık sistemi iyileştirme teklifi olarak görülüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Facebook, AR Özelliğine Sahip Akıllı Saat Geliştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör