Hackerlar FIFA 2021 ve Frostbite’ın Kaynak Kodunu Çaldı

blank
Hackerlar FIFA 2021 ve Frostbite'ın Kaynak Kodunu Çaldı

İçerik: Hackerlar FIFA 2021 ve Frostbite’ın Kaynak Kodunu Çaldı

Hackerlar FIFA 2021 ve Frostbite’ın Kaynak Kodunu Çaldı:

Battlefield serisinin ve diğer birçok popüler video oyunu serisinin yayıncısı Electronic Arts, saldırıya uğradı. Birden fazla yer altı bilgisayar korsanlığı forumunda, Anakart, şirketten 780 GB’den fazla veri aldıklarını iddia eden bilgisayar korsanları buldu. Çıkış tarafından görülen ekran görüntülerine göre, hazine FIFA 2021’in kaynak kodunu ve EA’nın tescilli Frostbite oyun motorunun hem kaynak kodunu hem de araçlarını içeriyor. Bilgisayar korsanlarının şirketten aldıklarını iddia ettiği diğer varlıklardan bazıları birkaç yazılım geliştirme kitini içeriyor. Sorumlular varlıkları satmaya çalışıyor.

EA, Anakart’a bir veri ihlalinin kurbanı olduğunu ve yayının çevrimiçi gördüğü verilerin ondan çalındığını doğruladı. Şirket sözcüsü çıkışa yaptığı açıklamada, “Sınırlı miktarda oyun kaynak kodunun ve ilgili araçların çalındığı ağımıza yeni bir izinsiz giriş olayını araştırıyoruz” dedi. “Hiçbir oyuncu verisine erişilmedi ve oyuncu gizliliğine yönelik herhangi bir risk olduğuna inanmak için hiçbir nedenimiz yok. Olayın ardından, güvenlik iyileştirmelerini zaten yaptık ve oyunlarımız veya işimiz üzerinde bir etki beklemiyoruz. Aktif olarak çalışıyoruz. Devam eden bu cezai soruşturmanın bir parçası olarak kolluk kuvvetleri yetkilileri ve diğer uzmanlarla.”

EA, bu yıl saldırıya uğrayan tek video oyunu yayıncısı değil. Cyberpunk 2077’nin buggy lansmanından sonra, CD Projekt Red bir fidye yazılımı saldırısına uğradı. Bu durumda, bilgisayar korsanları kaynak kodunu elde etti ve sonunda stüdyonun en son oyununa sattı. CD Projekt Red ayrıca Cyberpunk’ın 1.2 yamasını çıkarmadaki gecikme için hack’i suçladı. Şimdilik EA, aynı şekilde etkilenmeyeceğinden emin görünüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hackerlar FIFA 2021 ve Frostbite’ın Kaynak Kodunu Çaldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Adobe Lightroom Apple M1 İşlemcisi İçin Güncellendi

Adobe Lightroom Apple M1 İşlemcisi İçin Güncellendi: Adobe, Lightroom, Illustrator ve InDesign gibi Creative Cloud …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör