Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

blank
Microsoft, Xbox Game Pass'i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

İçerik: Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor:

Microsoft’un eski büyük E3 canlı yayınından sadece birkaç gün önce, şirketten yöneticiler Xbox’ın geleceği hakkında konuşmak için oturdular – ee, iletişim ekibi tarafından hazırlanan açıklamaları okudular. Önceden kaydedilmiş bir medya brifinginde Xbox başkanı Phil Spencer, Microsoft CEO’su Satya Nadella ve diğerleri Game Pass ve Azure’ın ne kadar iyi performans gösterdiği konusunda övündüler ve ayrıca şirketin bulut oyun ve abonelik stratejileri hakkında bazı haberler verdiler.

İlk olarak Xbox, Game Pass’i akıllı televizyonlarda almak için küresel TV üreticileriyle birlikte çalışıyor. Game Pass Ultimate aboneliğinin bulut yeteneklerinin kilidini açtığı düşünüldüğünde, bu özellik insanların Xbox oyunlarını yalnızca bir denetleyiciyle oynamasına olanak tanır, konsol gerekmez. Ek olarak, Spencer’ın geçen yılın sonlarında alay ettiği gibi, Microsoft resmen bir video oyunu akış çubuğu oluşturuyor.

Oyun deneyimleri ve platformlarından sorumlu CVP Liz Hamren, “Ayrıca, bir TV’ye veya monitöre bağlayabileceğiniz bağımsız akış cihazları geliştiriyoruz, böylece güçlü bir internet bağlantınız varsa Xbox deneyiminizi aktarabilirsiniz.” Dedi. Akıllı TV uygulamasının veya akış donanımının ne zaman piyasaya çıkacağına dair bir bilgi yok, ancak ikisi de çok uzak görünmüyor.

blank

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, en az 18 milyonu olan tüm Game Pass Ultimate aboneleri, Chrome, Edge ve Safari’yi destekleyen tarayıcı tabanlı bulut oyunlarına erişebilecek. Bu özellik, Nisan ayında beta sürümünde kullanıma sunuldu ve aynı zamanda aşamalı bir web uygulaması aracılığıyla iOS’ta bulut oyunlarının kilidini açıyor.

Ayrıca önümüzdeki haftalarda, Microsoft veri merkezlerinde yeni nesil bir yükseltmeyi tamamladıkça bulut oyuncuları yükleme sürelerinde, kare hızlarında ve optimize edilmiş oyunlarda iyileştirmeler görecekler. Şimdiye kadar Xbox Bulut oyunları, Xbox One S konsollarına dayalı blade sunucular tarafından destekleniyordu, ancak yeni nesle geçiş ve daha büyük ekranlı cihazlarda akışı destekleme tutkusu ile Microsoft, bu birimlerin çoğunu, Seri konsollar.

Bu yılın ilerleyen saatlerinde bulut oyunları, Avustralya, Brezilya, Meksika ve Japonya’da Game Pass Ultimate aboneliği aracılığıyla sunulacak. Ayrıca Microsoft, bulut oyunlarını doğrudan PC’deki Xbox uygulamasına entegre edecek ve Xbox konsollarında “indirmeden önce deneyin” gibi bulut özelliklerini başlatacak.

Xbox, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için daha erişilebilir olacak şekilde tasarlanmış yeni Game Pass katmanlarıyla oynuyor. Ayrıca şirket, kullanıcıların yeni bir Xbox Serisi konsolu ve Game Pass Ultimate aboneliğini iki yıl boyunca ayda 25 ABD Doları karşılığında satın almalarına olanak tanıyan Xbox Tam Erişim programını genişletmeyi planlıyor.

Bethesda, id Software ve Arkane dahil olmak üzere Xbox’ın şu anda sahip olduğu yetenekli stüdyoların devasa önbelleğine gelince, şirket her çeyrekte Game Pass kitaplığına en az bir yeni, birinci taraf oyun çıkarmayı planlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör