OnePlus, Orta Seviye Modeli Nord’u Yeni İşlemciyle Güncelliyor

blank
OnePlus, Orta Seviye Modeli Nord'u Yeni İşlemciyle Güncelliyor

İçerik: OnePlus, Orta Seviye Modeli Nord’u Yeni İşlemciyle Güncelliyor

OnePlus, Orta Seviye Modeli Nord’u Yeni İşlemciyle Güncelliyor:

OnePlus, orta seviye telefon serisine yeni bir ekleme olan Nord CE’yi duyurdu. Şirkete göre, “CE”, cihazın teknik özelliklerini gereksiz ekstralarla şişirmek yerine şirketin temellere odaklandığının bir göstergesi olan “Çekirdek Sürümü” anlamına geliyor. Telefon Avrupa ve Hindistan’da piyasaya çıkıyor ve ABD’de piyasaya sürülmesi için bir plan yok.

Pratikte bu temellere odaklanmanın anlamı, Nord CE’nin geçen yılki Nord’a kıyasla biraz daha sade olduğu, ancak öncekinden de biraz daha yüksek özelliklere sahip olduğudur. Böylece daha yüksek çözünürlüklü 64 megapiksel bir ana kamera elde ediyorsunuz (48 megapikselden yukarı), ancak toplamda yalnızca üç arka sensör var. (119 derecelik görüş alanına sahip 8 megapiksel ultra geniş açı ve 2 megapiksel monokrom sensör de vardır.) Nord CE’de ayrıca orijinal Nord gibi ikincil ultra geniş kameraya sahip olmayan yalnızca 16 megapiksellik tek bir selfie kamerası vardır.

blank

Dahili olarak, geçen yılki telefondaki 765G’ye kıyasla bu yılki modele güç veren bir Snapdragon 750G var. OnePlus, CPU’sunun yüzde 20, GPU’sunun yüzde 10 daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Bu seçenekler bölgeye göre biraz değişse de, 6, 8 veya 12 GB RAM seçeneğiyle eşleştirilmiştir. Nord CE’nin içinde geçen yıl 4.115 mAh olan bir 4.500 mAh pil var ve telefon, OnePlus’ın sizi yarım saatte yüzde 0’dan yüzde 70’e şarj etmesi gerektiğini söylediği Warp Charge 30T Plus hızlı şarjı destekliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: OnePlus, Orta Seviye Modeli Nord’u Yeni İşlemciyle Güncelliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör