Samsung’un Yeni 50 Megapiksel Kamera Sensörü Tanıtıldı

blank
Samsung'un Yeni 50 Megapiksel Kamera Sensörü Tanıtıldı

İçerik: Samsung’un Yeni 50 Megapiksel Kamera Sensörü Tanıtıldı

Samsung’un Yeni 50 Megapiksel Kamera Sensörü Tanıtıldı:

Samsung, en yeni akıllı telefon kamera sensörüyle piksel boyutlarında sınırları yeniden zorluyor. ISOCELL JN1, yalnızca 0,64 mikrometrelik bir piksel boyutu için 50 megapikseli 1/2.76 inçlik küçük bir formata sığdırır. Bu, 2019’da piyasaya sürülen 43,7 megapiksel Isocell Slim GH1 sensöründe bulunan 0,7 mikrometre pikselden çok daha küçük. Samsung, “0,64μm’deki yeni ISOCELL JN1, yarının en şık akıllı telefonlarını ultra yüksek çözünürlüklü mobil fotoğraflarla donatabilecek” dedi. Elektronik yöneticisi Başkan Yardımcısı Duckhyun Chang.

Küçük sensör boyutu, çoklu kamera kurulumları için kullanışlı olacak ve akıllı telefon tasarımcılarının, gerekli kurulum ve çözünürlüğe bağlı olarak öne bakan, ultra geniş, telefoto veya standart kameralar için sensörü kullanmalarına izin verecek. Samsung, kamera modülü kalınlıklarını da yaklaşık yüzde 10 azaltacağını söyledi.

Küçük piksellerle ilgili sorun, daha büyük pikseller kadar ışık toplayamamaları. Bu nedenle, düşük ışıkta çekim için sensör, dört pikseli bir arada birleştirerek ışığı dört kat artırırken sensör çözünürlüğünü 12,5 megapiksele düşürür. Bunun da ötesinde, renk filtreleri arasındaki metal bariyerleri ışık kaybını azaltan ve hassasiyeti yüzde 16’ya kadar artıran bir malzemeyle değiştiren Samsung’un yeni ISOCELL 2.0 teknolojisini kullanıyor.

Yeni sensör aynı zamanda Samsung’un “çift süper PD” (faz algılamalı) otomatik odaklama özelliğine sahip olup, faz algılamalı piksel yoğunluğunun iki katıdır ve düşük ışık koşullarında AF performansını artırır. Yeni sensör ayrıca 60 fps’de 4K videoyu veya 240 fps’de full HD’yi destekler. Samsung, JN1’in artık seri üretimde olduğunu söyledi, bu yüzden yakında yeni akıllı telefonlarda görünmesini bekleyin.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Samsung’un Yeni 50 Megapiksel Kamera Sensörü Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Xiaomi Kendi Akıllı Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor: Xiaomi, kendi akıllı gözlüklerini piyasaya sürerek giyilebilir ürünler alanında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör