Toyota, İtalya Sardinya Rallisi’nde İlk İki Sırayı Aldı

blank
Toyota, İtalya Sardinya Rallisi'nde İlk İki Sırayı Aldı

İçerik: Toyota, İtalya Sardinya Rallisi’nde İlk İki Sırayı Aldı

Toyota, İtalya Sardinya Rallisi’nde İlk İki Sırayı Aldı:

Ogier İtalya’da birinci olurken, takım arkadaşı Elfyn Evans ikinci sırada bitiş çizgisine gelerek Toyota’nın etkileyici bir sonuç elde etmesini sağladı.

TOYOTA GAZOO Racing’in Sardinya’daki galibiyeti, Toyota Yaris WRC ve sürücülerin hızlı ve istikrarlı performansıyla geldi. Ogier, pozisyonu nedeniyle özellikle Cuma günü ralliye etaplar halinde ara vererek başlasa da, Cumartesi günü ilk üçte bitirdi ve liderliği ele geçirdi. Evans ise hafta sonu boyunca temposunu koruyarak ikinci sıraya yükseldi. Ogier ve yardımcı pilotu Julien Ingrassia, son gün dört etapta da avantajlarını koruyarak Sardunya’da zafere ulaştı. Yarışı takım arkadaşları Elfyn Evans’ın 46 saniye önünde tamamlayan Ogier, Sürücüler Şampiyonasında Evans’ın 11 puan önünde bulunuyor.

Cuma günü ikinci olurken teknik bir sorun nedeniyle durmak zorunda kalan Kalle Rovanperä, Power Stage üçüncülüğü ile takıma 3 puan daha kazandırdı. Bu sonuçlarla Toyota’nın İtalya’daki olağanüstü performansı, Üreticiler Şampiyonası’nda liderlik farkını 49 puana yükseltmesini sağladı. Ancak, TGR WRC Challenge Programı sürücüsü Takamoto Katsuta, İtalya ve Portekiz’de dördüncü olarak kendi rekorunu tekrarladı ve böylece üç Toyota Yaris WRC’yi ilk dörde yerleştirdi.

Takım kaptanı Jari-Matti Latvala, yarıştan sonra takım için harika bir ralli geçirdiklerini söyledi. Genel performansımız, dayanıklılığımız ve istikrarımız var. Bu şampiyonluk için çok iyi” dedi. Yarışı kazanan Sébastien Ogier, inanılmaz bir hafta sonu geçirdiklerini belirterek, “Sardunya’da böyle bir sonuç beklemiyorduk. Takım için ilk iki sırayı almak inanılmaz bir başarı. Araçtaki his Portekiz’den sonra çok daha iyiydi. Power Stage’de aldığımız iki ekstra puan şampiyonluk için önemliydi. Bu hızla devam etmek istiyoruz” dedi.

TOYOTA GAZOO Racing, İtalya’dan yaklaşık 20 yıl sonra WRC takvimine geri dönen ünlü Kenya Safari Rallisi’nde yarışacak. 24-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ralli, yorucu etaplarıyla sürücüler için yepyeni bir heyecan olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, İtalya Sardinya Rallisi’nde İlk İki Sırayı Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör