CD Projekt Red, Hackerların Verileri Yayınladığını Söylüyor

blank
CD Projekt Red, Hackerların Verileri Yayınladığını Söylüyor

İçerik: CD Projekt Red, Hackerların Verileri Yayınladığını Söylüyor

CD Projekt Red, Hackerların Verileri Yayınladığını Söylüyor: CD Projekt Red, Şubat ayında uğradığı fidye yazılımı saldırısının etkileriyle hâlâ boğuşuyor. The Witcher’ın arkasındaki Polonyalı stüdyo, güvenlik ihlali hakkında bir güncelleme yayınladı ve hack sırasında çalınan dahili verilerin çevrimiçi olarak dağıtıldığını belirtti. Geliştirici, bilgilerin tam içeriğini doğrulayamadığını söylese de, dosyaların oyunlarıyla ilgili verilerle birlikte mevcut ve eski çalışanlar ve yüklenicilerle ilgili ayrıntıları içerebileceğine inanıyor.

İhlalin bir parçası olarak, bilgisayar korsanları Cyberpunk 2077 ve Witcher 3’ün yayınlanmamış bir sürümü de dahil olmak üzere oyunların kaynak kodlarını kullanarak kaçtılar. Saldırganlar ayrıca muhasebe, yönetim, hukuk, İK, yatırımcı ilişkileri ve daha fazlasıyla ilgili belgeleri de çöpe attı veya atmakla tehdit etti.

O sırada stüdyo meydan okurcasına fidye taleplerine boyun eğmeyeceğini ve ihlalin arkasındaki aktörle pazarlık etmeyeceğini söyledi. Birkaç gün sonra, bilgisayar korsanlarının bir bilgisayar korsanlığı forumunda çalınan veriler için bir açık artırma düzenlediği ortaya çıktı – başlangıç ​​fiyatı 1 milyon dolar ve onu 7 milyon dolara doğrudan satın alma seçeneğiyle – ancak görünüşe göre bu açık artırma lehine kapatıldı. özel bir teklif.

CD Projekt Red Perşembe günü yaptığı son açıklamada, saldırının ardından uygulanan bir dizi güvenlik önlemini detaylandırdı. Şirket, çekirdek BT ​​altyapısını yeniden tasarladığını, gelişmiş kötü amaçlı yazılım korumasına sahip yeni güvenlik duvarları kullandığını, yeni bir uzaktan erişim çözümü kullandığını ve ayrıcalıklı hesapların sayısını sınırladığını söyledi. Polonya polisi ve ulusal veri düzenleyicisi de dahil olmak üzere bir güvenlik ve kolluk kuvvetleri ağıyla çalıştığını ekledi. Stüdyo, faillere karşı harekete geçme çabalarının bir parçası olarak Interpol ve Europol ile de temasa geçtiğini açıkladı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: CD Projekt Red, Hackerların Verileri Yayınladığını Söylüyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor: Microsoft’un eski büyük E3 canlı yayınından sadece birkaç …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör