McLaren, Extreme E’ye Katılma Kararı Aldı

blank
McLaren, Extreme E'ye Katılma Kararı Aldı

İçerik: McLaren, Extreme E’ye Katılma Kararı Aldı

McLaren, Extreme E’ye Katılma Kararı Aldı:

Extreme E, elektrikli off-road ligine başka bir büyük yarış takımı ekliyor. McLaren Racing, Extreme E’nin 2022’deki ikinci sezonuna katılacağını açıkladı. McLaren henüz sürücüleri seçmemiş olsa da, Formula 1 programında yer almayan personel kullanacağını belirtti. Kurallar, herhangi bir etkinlikte iki sürücü, bir mühendis ve dört mekanikten oluşan küçük bir takımı dikte edecektir.

McLaren hedeflerinden çekinmiyor. Extreme E’yi daha geniş “sürdürülebilirlik gündemini” güçlendirmenin bir yolu olarak görüyor ve eşitlikten bahsetmeye gerek yok (her takımın bir erkek ve bir kadın sürücüsü var). Ayrıca bunu Extreme E’nin sıra dışı yarış formatı ile “yeni bir izleyici kitlesine ulaşmak” için bir şans olarak görüyor.

Süper otomobil üreticisi, Formula E’yi ilk iki sezon için pil güç aktarma organları da dahil olmak üzere çok erken bir aşamada desteklediğinde, elektrikli yarışlara yabancı olmaktan çok uzak. Bununla birlikte, bir EV yarışçısını şirketin kendi adı altında sahaya sürmek başka bir konudur – bu, kısmen tanıtım için olsa bile, tamamen elektrikli motor sporlarına daha derin bir bağlılığın işaretidir.

Bu arada Extreme E için bu önemli bir kazanç. Lewis Hamilton’ın yakın zamanda eklenen X44’ü de dahil olmak üzere halihazırda birkaç yüksek profilli takıma sahip olsa da, tüm ağırlığını ligin gerisinde bırakan pek çok büyük otomobil üreticisi yok – Cupra (VW’s Seat’in bir dalı) yaklaşık olarak alır. McLaren, büyük otomobil markalarının akınına yol açmayacak, ancak Extreme E’ye çok önemli bir anda ekstra bir güvenilirlik seviyesi sağlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: McLaren, Extreme E’ye Katılma Kararı Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor

Tesla, Full Self Driving 10 Beta’yı Kullanıma Sunuyor:Tesla’nın son büyük Tam Kendi Kendine Sürüş beta …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör