NVIDIA, Otonom Araç Haritalama Şirketi DeepMap’i Satın Alıyor

blank
NVIDIA, Otonom Araç Haritalama Şirketi DeepMap'i Satın Alıyor

İçerik: NVIDIA, Otonom Araç Haritalama Şirketi DeepMap’i Satın Alıyor

NVIDIA, Otonom Araç Haritalama Şirketi DeepMap’i Satın Alıyor. NVIDIA, sürücüsüz arabalar için yüksek çözünürlüklü haritalama teknolojisi üreten DeepMap şirketini satın alıyor. NVIDIA Başkan Yardımcısı Ali Kani, “DeepMap’in haritalama ürünlerimizi genişletmesi, dünya çapında harita operasyonlarını ölçeklendirmemize ve tam kendi kendine sürüş uzmanlığımızı genişletmemize yardımcı olması bekleniyor” dedi.

DeepMap, yüksek düzeyde hassasiyete sahip haritalar sağlar. NVIDIA, birkaç metreye kadar hassas haritaların adım adım GPS yönlendirmeleri için iyi olduğunu, ancak otonom araçların daha fazla doğruluk gerektirdiğine dikkat çekiyor. NVIDIA bir blog yazısında, “Doğru yerelleştirme için santimetre düzeyinde hassasiyetle çalışmalılar, [böylece] bir AV kendini dünyada bulabilir” dedi.

NVIDIA, haritaların “çalışma alanı veya şerit kapanması gibi mevcut yol koşullarını yansıtması” için sık güncellemelerin de önemli olduğunu söyledi. Ayrıca büyük AV filoları üzerinden kolayca ölçeklenmeleri ve “hızlı işleme ve minimum veri depolama” sunmaları gerekir.

NVIDIA, haritalama ve yerelleştirme yeteneklerini desteklemek için teknolojiyi Drive platformuna entegre etmeyi planlıyor. Sürüş teknolojisi şu anda Mercedes-Benz, Hyundai, Audi, Volvo ve diğerleri tarafından değişen derecelerde özellik ve karmaşıklıkla kullanılmaktadır. NVIDIA, satın alma işlemini 2021’in 3. çeyreğinde tamamlamayı beklediğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NVIDIA, Otonom Araç Haritalama Şirketi DeepMap’i Satın Alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor

Twitter, Bültene Kaydolma Özelliğini Profillere Getiriyor:Bülten savaşları kızışmaya devam ediyor. Alt yığın hızla büyüyor gibi …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör