Alpine ELF Matmut Endurance Takımı Yeni Aracını Tanıttı

blank
Alpine ELF Matmut Endurance Takımı Yeni Aracını Tanıttı

İçerik: Alpine ELF Matmut Endurance Takımı Yeni Aracını Tanıttı

Alpine ELF Matmut Endurance Takımı Yeni Aracını Tanıttı:

FIA WEC Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda yarışan Alpine ELF Matmut Dayanıklılık Takımı yeni aracını tanıttı.

Alpine, dayanıklılık yarışlarında harika bir başarı geçmişine sahip ve şimdi FIA ​​WEC ve 24H Le Mans 2021’in en üst kategorisinde rekabet etme mücadelesini üstleniyor.

Dayanıklılık yarışlarındaki bu yeni proje, Alpine’nin rekabetten doğan bir marka olan rekabet tutkusunu ve Formula 1’e olan bağlılığını gösteriyor. Gibson Technology tarafından üretilen 4,5 litrelik bir V8 ile. Hypercar sınıfı yönetmeliklerine uygun Michelin lastikleri ile donatılmıştır.

blank

A480, üç deneyimli dayanıklılık pilotu Nicolas Lapierre, André Negrão ve Matthieu Vaxiviere tarafından sürülecek.

Yarış ekibine, 2014’ten beri olduğu gibi, LMP2 sınıfında sayısız başarıya imza atan Takım Yöneticisi Philippe Sinault liderlik edecek.

Alpine CEO’su Laurent Rossi şunları söyledi: “Motor sporları Alpine’den bağımsız olarak düşünülemez. 2013 yılında dayanıklılık yarışlarına döndüğümüzden beri bu macera bize büyük duygular ve büyük zaferler getirdi. Sekiz başarılı yılın ardından, markanın yeni bir başlangıç ​​yaptığı üst kategoriye girme zamanı geldi. Mevzuattaki ilerlemeler, bize tutkumuzu ifade etme ve bilgimizi ve deneyimimizi adil ve makul bir şekilde gösterme fırsatı veriyor. Alpine’nin renklerinin motor sporlarının en üst seviyesinde parlamasını sağlamak için her yarışta elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Alpine ELF Matmut Endurance Takımı Yeni Aracını Tanıttı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör