Blue Origin, New Shepard’ı Açık Artırmaya Çıkardı

blank
Blue Origin, New Shepard'ı Açık Artırmaya Çıkardı

İçerik: Blue Origin, New Shepard’ı Açık Artırmaya Çıkardı

Blue Origin, New Shepard’ı Açık Artırmaya Çıkardı. Blue Origin’in milyarder kurucusu Jeff Bezos ile uzayın sınırına yolculuk için bir ay süren müzayedesi Cumartesi günü 28 milyon dolarlık kapanış fiyatıyla sona erdi. 20 Temmuz’da yapılması planlanan New Shepard’daki uçuş, kazanan teklif sahibinin karaya geri dönmeden önce Bezos, kardeşi Mark ve bir diğer yolcu ile birkaç dakikalık mikro yerçekiminin tadını çıkaracağı, şirketin ilk uçan insan misyonunu işaretleyecek.

“BUNA NE KADAR ÖDEME YAPARSAN DAHA ÇOK KEYİF ALIRSIN”
Blue Origin’in astronot satış direktörü Ariane Cornell, canlı yayın sırasında kazananın kimliği birkaç hafta boyunca gizli tutulacak – “Onlarla bazı son evrakları tamamlamamız gerekiyor” diyor. Açık artırma, barındırma şirketi RR Auction’a ait Boston, Massachusetts tesisinde gerçekleşti. 20 teklif sahibini temsil eden düzinelerce telefon operatörü, 4.8 milyon dolarlık başlangıç ​​fiyatını 10 dakikadan kısa bir sürede 28 milyon dolara getiren bir odada toplandı. Gelir, Blue Origin’in kar amacı gütmeyen hayır kurumu Club For The Future’a gidecek.

Müzayedeci bir noktada “Ne kadar çok öderseniz o kadar çok zevk alırsınız” dedi. New Shepard, yolculara mikro yerçekiminde bir gezi deneyimi yaşatan yaklaşık 10 dakikalık bir görev olan, yerden yaklaşık 62 mil yükseklikte altı için koltuklu sakız şeklindeki bir kapsülü uzayın kenarına çekmek için tasarlanmış 60 metrelik yeniden kullanılabilir bir rokettir. yaklaşık üç dakika. Gelecek ay CEO’luk görevinden ayrılacak olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, geçtiğimiz Pazartesi günü, ömür boyu hayalini gerçekleştirmek için kardeşi Mark ile aynı görevi sürdüreceğini duyurdu.

Alt yörünge yolculuğu için 28 milyon dolarlık fiyat etiketi, yörünge görevinde bir koltuk fiyatının kabaca yarısı kadardır. Uluslararası Uzay İstasyonuna yalnızca devlet astronotlarını uçuran SpaceX’in Crew Dragon kapsülü, bu yıl yörüngede ilk özel astronot görevini başlatacak ve dört yolcu yörüngede yaklaşık üç gün geçirecek.

2015’ten bu yana tamamen yeniden kullanılabilir New Shepard roketini 15 kez test eden Blue Origin, yolcu koltukları için bir fiyat belirlemedi – yıllarca süren pazar araştırması ve bir ay süren müzayededen elde edilen fiyat verileri, başlangıç ​​fiyatını belirleyebilir. Cornell, şirketin “bugünden itibaren en rekabetçi teklif sahiplerine erişim sağlamak için onlara ulaşacağını” söyledi. Dördüncü ve son yolcunun yakında açıklanacağını söyledi, Blue Origin çalışanı mı, rekabetçi teklif sahiplerinden biri mi yoksa başka biri mi olacağını belirtmeden.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Blue Origin, New Shepard’ı Açık Artırmaya Çıkardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör