CryptoPunk NFT 11.7 Milyon Dolara Satıldı

blank
CryptoPunk NFT 11.7 Milyon Dolara Satıldı

İçerik: CryptoPunk NFT 11.7 Milyon Dolara Satıldı

CryptoPunk NFT 11.7 Milyon Dolara Satıldı:

Sotheby’s, sanat piyasasını kasıp kavuran teknolojik devrimin en son satışı olan Sotheby’s’e göre, şimdiye kadar yaratılan ilk takas edilemez token (NFT) Perşembe günü açık artırmada 1,47 milyon dolara satıldı.

Müzayede evi ayrıca CryptoPunk olarak bilinen pikselli bir dijital figürü 11.7 milyon dolara sattı ve bu onu bugüne kadarki en pahalı ikinci NFT yaptı.

New Yorklu sanatçı Kevin McCoy’un sekizgen şekilli bir animasyonu olan Quantum, NFT teriminin ortaya çıkmasından üç yıl önce, Mayıs 2014’te NFT tipi bir mülkiyet sertifikası ile ilişkilendirilen ilk çalışma oldu.

NFT, kripto para biriminin temelini oluşturan blok zinciri teknolojisi tarafından oluşturulan bir özgünlük sertifikasına sahip çizim, animasyon, müzik parçası, fotoğraf veya video gibi dijital bir nesnedir. Sahte veya başka bir şekilde manipüle edilemez.

blank

NFT borsaları, uzman sitelerde Bitcoin gibi kripto para birimlerinde gerçekleşir. Geleneksel müzayede evleri bu fenomenden yararlanmaya çalışıyor.

NFT’ler şu anda her ay birkaç yüz milyon dolarlık işlem üretiyor.

ABD şirketi Larva Labs tarafından oluşturulan CryptoPunk 7523, 1980’lerdeki video oyunu karakterlerini anımsatan pikselli bir yüz.

Christie’s’in Mart ayında 69,3 milyon dolara sattığı sanatçı Beeple’ın dijital sanat eseri Everydays’in ardından, şimdiye kadarki en pahalı ikinci NFT oldu.

Ocak ve Nisan ayları arasında NFT satışlarındaki artışın ardından, ortalama fiyatlar ve satın alma sayısı yavaşladı, bu da bazı uzmanların balonun yakında sona erebileceğini tahmin etmesine neden oldu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: CryptoPunk NFT 11.7 Milyon Dolara Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör