Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

blank
Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

İçerik: Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı duyuruda, Google’ın bu yıl Chrome OS için sürüm döngüsünü ayarlayarak her dört haftada bir yeni bir sürüm yayınladığı bir programa geçeceğini duyurdu.

Chrome OS sürümü, “Yeni özellikleri tüketicilere daha hızlı sunmak ve aynı zamanda Chrome OS’nin temel direklerine (güvenlik, kararlılık, hız ve basitlik) öncelik vermeye devam etmek için Chrome OS, 4. çeyrekte M96 ile başlayarak 4 haftalık kararlı bir kanala geçecektir.” TPM lideri Marina Kazatcker bir blog gönderisinde söyledi.

Google, bu kadar hızlı bir sürüm döngüsü istemeyen kurumsal ve eğitim kullanıcıları için, M96 sürümüne kadar 6 aylık bir kadansa sahip yeni bir güncelleme kanalı sunmayı da planlıyor.

Chrome OS’nin sürüm takviminin hızı, onu, aynı zamanda dört haftalık bir sürüm programına geçiş yapacak olan Google Chrome tarayıcısıyla eşit hale getirecek. Chrome tarayıcısı için bu değişiklik, bu yılın üçüncü çeyreğinden itibaren başlayacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör