Pharma, Büyük İşletme Popülerliği Yarışmasını Kazanıyor

blank
Pharma, Büyük İşletme Popülerliği Yarışmasını Kazanıyor

İçerik: Pharma, Büyük İşletme Popülerliği Yarışmasını Kazanıyor

Pharma, Büyük İşletme Popülerliği Yarışmasını Kazanıyor. Eskiden ilaç şirketlerinden nefret etmek kolaydı. Artan ilaç maliyetleri ve opioid krizi arasında, endüstri yaygın olarak kârı insanların sağlığına koyan bir endüstri olarak algılanıyordu. 2019 Gallup anketinde, ilaç, Amerika Birleşik Devletleri kurumları arasında olumlu algı açısından en son sırada yer aldı. İnsanlar federal hükümet hakkında Big Pharma’dan daha olumlu duygulara sahipti.

O yıl, teknoloji şirketleri daha popülerdi. Farklı bir ankette, ABD’li yetişkinlerin yarısından biraz azı teknoloji sektörü hakkında olumlu bir görüşe sahipti. İki farklı anketi kafa kafaya karşılaştırmak zor, ancak genel eğilim açık: 2019’da insanlar teknoloji şirketleri hakkında ilaçtan daha iyi hissettiler.

Ama sonra pandemi vurdu ve ülkenin toparlanması aşıların başarısına bağlıydı. Teknoloji şirketlerinin hükümetin incelemesi – koridorun her iki tarafından – buhar aldı. Ve iki endüstri, ülke çapındaki popülerlik yarışmasında yer değiştirmiş görünüyor. COVID-19 araştırmalarını, gelişmelerini ve önemli hikayeleri vurgulayan bir bülten. Abone olun!

Pfizer, Johnson & Johnson ve Moderna gibi şirketler tarafından geliştirilen COVID-19 aşıları şaşırtıcı derecede etkilidir. Onların piyasaya sürülmesi, ABD’nin bazı bölgelerindeki virüs seviyelerinin Mart 2020’den bu yana en düşük seviyelere indirilmesine yardımcı oldu. Bu başarı, ilaç şirketlerinin popülaritesini artırdı. Mart 2021 İlerleme Verileri anketinde, ABD’deki aşı kampanyası hız kazanırken, şirketler hakkında olumsuz görüşe sahip olanlardan daha fazla olumlu görüşe sahip insan vardı.

Bu arada, pandemi sırasında teknoloji şirketlerinin popülaritesi bir düşüş yaşadı. Demokratlar ve Cumhuriyetçiler, geçtiğimiz yılı çeşitli teknik başarısızlıkları vurgulayarak geçirdiler ve kongre oturumları, rekabet karşıtı ticari uygulamalarına yeni bir ilgi gösterdi. Şubat 2021 Gallup anketine göre, teknoloji endüstrisine olumlu bakan ABD’li yetişkin grubu yaklaşık üçte bir oranında küçüldü. Sektör hakkında çok olumsuz düşünenlerin sayısı ise Ağustos 2019’da yüzde 10’dan yüzde 22’ye yükseldi.

Geçen yıl, her iki sektörle olan ilişkilerimizi yeniden ayarladı: teknolojiden uzaklaştı ve ilacın bazı faydaları takdir edildi. Ancak pandemi, çoğu insanın günlük yaşamlarına ne kadar derinden karıştıklarını ve dünyada nasıl yaşadığımızı, çalıştığımızı ve hareket ettiğimizi ne kadar yönettiklerini de vurguladı. Geçen yıl, ikisinden biri olmadan gerçekten gidemeyeceğimizi gösterdi – ama bu, onları sevmemiz gerektiği anlamına gelmiyor.

Ne de olsa ilaç fiyatları, COVID-19 aşılarının iyi niyetini artırsa da bu yıl da yükselmeye devam etti. İlaç şirketi Biogen, Alzheimer için gerçekten çalışmayabilecek yeni bir ilaca yıllık 56.000 $ fiyat etiketi yapıştırdı. Kongre hala sektörü hedefliyor ve teknoloji CEO’ları vergiden kaçınmaları için manşetlerde bulunuyor. Trendler gittikleri şekilde devam ederse, popülerlik yarışması daha çok dibe doğru bir yarış gibi olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pharma, Büyük İşletme Popülerliği Yarışmasını Kazanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor

Hangi Tip Covid-19 Antikor Test Kitleri Daha İyi Çalışıyor Yakın Doğu Üniversitesi araştırmacılarının ABD Gıda …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör