ROKETSAN, TRG-300 TIGER Füzesini Teslim Etmeye Devam Ediyor

blank
Roketsan Tarafından Geliştirilen CİRİT Envantere Hazır

İçerik: ROKETSAN, TRG-300 TIGER Füzesini Teslim Etmeye Devam Ediyor

ROKETSAN, TRG-300 TIGER Füzesini Teslim Etmeye Devam Ediyor:

Bangladeş Ordusu, ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füze sistemlerini teslim almaya devam ediyor. Bangladeş Genelkurmay Başkanı Orgeneral Aziz Ahmed, ROKETSAN tarafından geliştirilen TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi’nin Haziran 2021’e kadar Bangladeş ordusuna teslim edileceğini duyurdu. Teslimatla birlikte Bangladeş Ordusu Topçu Alayı’nın ateş gücü daha da artırıldı. 300 km menzilli TRG-120 KAPLAN Füze Sistemi. ROKETSAN, ihraç ettiği füze sistemi ile Bangladeş ordusunun taktik ateş gücü ihtiyacını karşıladı. Söz konusu teslimatlar deniz yoluyla yapılmıştır.

ASELSAN tarafından yayınlanan 2020 Yılı Faaliyet Raporu’nda yer alan bilgilere göre, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri’nin kullanımı için tasarlanan “MLRA” araçlarına gerekli telsiz teslimatlarının yapıldığı belirtildi.

Ops Room tarafından 2021 Haziran ayı başlarında paylaşılan görüntülerde Kamaz 65224 şasi 6×6 taşıyıcı araç ve ROKETSAN TRG-300 KAPLAN Füze sistemleri bileşenleri görülüyordu. Bildirildiği üzere, Bangladeş Ordusunun TRG-6 KAPLAN Füze sistemi alımında her bir batarya 300 fırlatma aracından oluşacak. Söz konusu satın alma ile Bangladeş Ordusu, 18 fırlatma aracı olmak üzere toplam 3 bataryaya sahip olacak. ROKETSAN’ın söz konusu ihracat için yaklaşık 60 milyon ABD doları alacağı da belirtiliyor.

Defcesa’nın 20 Aralık 2020 tarihinde bildirdiği üzere Türk yapımı Bangladeş Ordusu; Uçak, insansız hava araçları, taarruz helikopterleri, hava savunma sistemleri, zırhlı araçlar, topçu sistemleri, küçük ve orta boy savaş gemileri, elektronik harp sistemleri, telsiz haberleşme teçhizatı ve mühimmat ile ilgilendiği belirtildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aralık 2020’de Bangladeş’teki Türk Büyükelçiliği’nin açılışı için Bangladeş’e resmi bir ziyarette bulundu. Ziyareti sırasında Çavuşoğlu, Bangladeş Başbakanı Sheick Hasina ve Dışişleri Bakanı AK Abdullah Momen ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında iki ülke arasındaki ticaret hacminin yakın gelecekte yıllık 2 milyar dolara ulaşacağı belirtildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: ROKETSAN, TRG-300 TIGER Füzesini Teslim Etmeye Devam Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör