SpaceX’in Starlink’i Yakında Uçaklar İçin Hızlı Wi-Fi Getirebilir

blank
SpaceX'in Starlink'i Yakında Uçaklar İçin Hızlı Wi-Fi Getirebilir

İçerik: SpaceX’in Starlink’i Yakında Uçaklar İçin Hızlı Wi-Fi Getirebilir

SpaceX’in Starlink’i Yakında Uçaklar İçin Hızlı Wi-Fi Getirebilir:

Amerikan havacılık holdingi SpaceX, uydu internet ağı Starlink’i bu gıpta edilen hızlı uçuş internet bağlantısı sağlayıcısı yapmak için çalışıyor.

The Verge’e göre, SpaceX’in Starlink ve Ticari Satış Başkan Yardımcısı Jonathan Hofeller, şirketin “birkaç” hava yolu şirketiyle görüşme halinde olduğunu söyledi.

Hofeller, Connected’daki bir panelde, “Geliştirme aşamasında olan kendi havacılık ürünümüz var … bugüne kadar bazı gösteriler yaptık ve bu ürünün çok yakın bir gelecekte uçağa konulması için sonuçlandırılmasını istiyoruz.” Dedi. Havacılık İstihbarat Zirvesi Çarşamba günü,

Starlink şu anda belirli bölgelerde, çoğunlukla ABD ve Kanada’da, bir kereye mahsus 499 ABD Doları ekipman ücretinden sonra ayda 99 ABD Doları karşılığında bir beta hizmeti olarak sunulmaktadır. Şirket şu anda yörüngede yaklaşık 1.800 uyduya sahip ve 2021’de ‘küresel kapsama alanına’ ulaşma hedefiyle sürekli olarak yeni partiler başlatıyor.

Bununla birlikte, örneğin uçak okyanus üzerinde uçarken, her zaman yer istasyonlarına güvenemeyeceğinden, havayolu bağlantısı biraz farklı bir canavardır. Orada bağlantı sağlamak için Starlink’in uydularının lazer bağlantıları kullanarak birbirine bağlanabilmesi gerekecek.

blank

Hofeller, bunun şu anda geliştirilmekte olan yeni nesil Starlink takımyıldızında mümkün olacağını söyledi.Uçakta Wi-Fi herkesin bildiği gibi pahalı ve tipik olarak oldukça yavaş. Hofeller, Starlink’in mevcut, durağan sistemlerin yapamayacağı bir şey olan “harika bir deneyim” sağlayabileceğini söyledi. Ancak, bunun tam olarak ne zaman başlayabileceğini söylemedi. “Belirlenecek […] Umarım er ya da geç,” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX’in Starlink’i Yakında Uçaklar İçin Hızlı Wi-Fi Getirebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör