Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

blank
Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

İçerik: Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir:

Airbus ve Boeing dikkat – dünyanın en büyük uçak sahiplerinden biri, uçan taksi girişimlerinin hızla yayılmasıyla yolcu uçaklarının kanatlarının kesildiğini görebileceğini söylüyor. Ticari hava yolculuğu, dünyanın bazı bölgelerinde yüksek hızlı trenlerin rekabetiyle karşı karşıyadır. Ancak İrlandalı uçak kiralama firması Avolon’un başkanı, hava servislerine 2 milyar dolara kadar yatırım yaptığı için rekabetin gökyüzüne kayacağını söyledi.

Avolon, bir açık çek firmasıyla birleşme yoluyla halka açılmayı planlayan Britanya’nın Vertical Aerospace şirketi tarafından geliştirilen 1000’e kadar elektrikli Dikey Kalkış ve İniş (eVOTL) uçağının lansman müşterileri arasında yer alıyor. Alman hava mekiği girişimi Lilium, Mart ayında benzer bir süreçle ABD borsasında yüzeceğini söyledi. Anlaşmalar, yolculara trafiği yenmek ve şehirler arasında atlamak için yeni bir yol sunan, dikey olarak kalkış ve iniş yapabilen pille çalışan uçaklara artan ilgiyi yansıtıyor.

Avolon İcra Kurulu Başkanı Domhnal Slattery Perşembe günü geç saatlerde Vertical’ın VA-X4’ünün 120 millik bir menzile sahip olduğunu ancak bunun daha da uzatılabileceğini söyledi. geleneksel dar gövdeler için anlamı nedir?” Reuters röportajında ​​söyledi. Dört yolcu ve bir pilot için araçların çok daha büyük ticari uçaklardan iş alıp alamayacağı sorusuna Slattery, “Sonunda evet elbette. Bu kaçınılmaz gelecek.”

Helikopter seyahati de sıkıştırılabilir.

Slattery, “Sadece 100 kat daha sessiz ve emisyonsuz olarak eski helikopterlerin aracılarını ortadan kaldırabilecek bu makinelere sahip olduğunuzu düşünmelisiniz.” Dedi. Slattery, Avolon’un 1,25 milyar dolar değerinde 310 eVTOL ve 750 milyon dolar değerinde 190 seçenek için kesin bir sipariş verdiğini söyledi.

396 koltuklu Boeing 777-300ER’e kadar sahip olunan veya yönetilen 568 yolcu uçağı filosuna katılacaklar. Slattery, Avolon’un nispeten kısa ürün geliştirme döngüleri uzun vadeli jet yatırımlarına alışkın kiralama şirketleri için bir değişime işaret eden hava taksilerini nasıl kullanacağına karar vermediğini söyledi. Slattery, “Havayollarıyla ortak olabiliriz, dünyanın farklı yargı bölgelerinde kendi varlıklarımızı kurabiliriz, helikopter operatörleriyle ortak olabiliriz.” Dedi.

“Zaman içinde çok farklı biçimler alacağını düşünüyorum. Ancak teknoloji burada ve sıfır emisyonlu kimlik bilgileriyle bunun ticarileştirilmesine öncülük edeceğiz”. Hareket, havacılık şirketlerinin, yatırımcıların uçuşu karbondan arındırmaya ve çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) puanlarını artırmaya yardımcı olmaları için baskı altında kaldıkları için çevre gündeminin liderliği için mücadele ettiği bir zamanda geldi.

Vertical Aerospace, eVTOL uçaklarının, mümkün olduğunda yenilenebilir enerjiden elde edilen sıfır emisyon ve elektrik gücü yoluyla endüstrinin karbon azaltma hedeflerine ulaşmasına yardımcı olabileceğini söylüyor. Ancak uzmanlar, eVOTL tedarikçilerinin 2024 gibi erken bir tarihte beklediği güvenlik sertifikasyonunun zamanlaması konusunda soruların devam ettiğini söylüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Uçan Taksiler Havacılık Sektörünü Domine Edebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör