Apple Kullanıcıları Face, Touch ID Olmadan Giriş Yapabilecek

blank
Apple Kullanıcıları Face, Touch ID Olmadan Giriş Yapabilecek

İçerik: Apple Kullanıcıları Face, Touch ID Olmadan Giriş Yapabilecek

Apple Kullanıcıları Face, Touch ID Olmadan Giriş Yapabilecek. Geçen yılki WWDC konferansında Apple, insanların Face ID ve Touch ID kullanarak Safari’deki web sitelerinde oturum açmasına izin vereceğini zaten duyurmuştu. Şimdi, şifresiz kayıtlarla gelmeyi planlıyor. Apple, temelde herhangi bir parola olmadan hizmetlere kaydolmanıza izin verecek Geçiş Anahtarlarını açıkladı.

Apple, “Yaygın olmalarına rağmen, şifreler, doğal olarak, birinin çevrimiçi hesaplarını güvence altına almak için uygun olmayan zorluklarla birlikte gelir” dedi.

Bir kullanıcı, temel olarak Geçiş Anahtarlarını destekleyen bir web sitesini ziyaret etmeyi planladığında, kayıt için tercih ettiği kullanıcı adını girmesi ve ardından oturum açmak için parola kullanmak yerine Face ID veya Touch ID kullanması gerekir. Bu Yüz Kimliği veya Dokunmatik Kimlik, kimliğinizi doğrulamak ve oturum açmanızı sağlamak için kullanılacaktır.

Şimdi Passkey, varsayılan olarak kapatılabilmesi için bu yıl bir teknoloji önizlemesi olarak iPhone, iPad ve Mac’lere gidecek. Bu yeni Passkey teknolojisi, iCloud anahtar zincirinin bir parçasıdır ve FIDO (Fast IDentity Online) Alliance’ın WebAuthn protokolünü temel alır. Apple, parolasız kimlik doğrulamayı desteklemek için geçen yıl bu ittifaka katıldı.

Parola, kimlik doğrulama için oldukça güvenli bir yöntem olarak kabul edilir ve ayrıca kimlik avı saldırılarını önlemeyi de vaat eder. Ancak bu, Android cihazlarda çalışmayacak.

Bunun dışında, Passkey’leri içeren yeni teknoloji Apple, macOS Monterey ve iOS 15’te donanım güvenlik anahtarları için API’ler de oluşturdu. iOS 15 için geliştirici beta şu anda çıktı ve genel beta yakında geliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Kullanıcıları Face, Touch ID Olmadan Giriş Yapabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi

Whatsapp Görüntüler ve Videolar İçin Önizleme Özelliği Geliştirdi. WhatsApp, yeni bir rapora göre, Android uygulamasında …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör