Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

blank
Apple'a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

İçerik: Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı. Apple, Wi-Fi ve hücresel bağlantıyı destekleyen neredeyse tüm ürünlerinin bir dizi kablosuz iletişim patentini ihlal ettiğini iddia eden bir davayla karşı karşıya kaldı. ABD Teksas’ın Batı Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne sunulan şikayette, iPhone’lar ve iPad’ler gibi Apple ürünlerinin, uygulamacı olmayan Smart Mobile, LLC’ye ait 13 farklı patentteki belirli iddiaları ihlal ettiği iddia ediliyor. Apple Inc, Patent İhlali İçin 308,5 Milyon Dolar Ödemeye Yönelik Edildi.

AppleInsider’ın bildirdiğine göre, neredeyse tüm patentler ortak bir spesifikasyonu paylaşıyor ve birçoğu 1999’da yapılan bir patent başvurusunun kısmen devamı niteliğinde. Patentler, kablosuz iletişim sistemleri ve ses ve veri iletişim yeteneklerine sahip cihazlar, kablosuz ağlar arasında dinamik olarak geçiş yapabilen cihazlar ve işlevlerini geliştirmek için bir sunucuya bağlanabilen cihazlar ile ilgilidir. Blackberry, ABD Mahkemesinde Patent İhlali Nedeniyle Twitter’a Dava Açtı.

Özellikle iPhone 5S’den en yeni iPad Pro modellerine kadar ürünleri adlandırarak iPhone, iPad ve Apple Watch gibi Apple cihazlarını hedeflemeye devam ediyor. Şikayet ayrıca çok yollu TCP (MPTCP) ve MIMO gibi belirli Apple kablosuz teknoloji özelliklerini de ortaya koyuyor. İlk teknoloji, bir cihazın hücresel ve Wi-Fi ağlarının aynı anda kullanımını desteklemesine izin verirken, ikincisi kablosuz bağlantıyı geliştirmek için çok antenli bir sistem kullanır.

Dava, Apple’ın 2015’in ikinci yarısından bu yana Smart Mobile tarafından yapılan birkaç patent başvurusunun yanı sıra patentlerin en az sekizi hakkında bilgi sahibi olduğunu iddia ediyor. O sırada şirket, patent aracısı aracılığıyla IP zulasını satmaya çalıştı. Potansiyel bir satış hakkında Apple ile temasa geçen Global Teknoloji Transfer Grubu.

Şikayet dilekçesinde, davacı jürili bir yargılama talep etmektedir. Ayrıca tazminat talep ediyor, Apple’ın hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen ürünleri üretmesini veya satmasını engelleyen kalıcı bir ihtiyati tedbir ve yardım için başka dualar talep ediyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’a Kablosuz İletişim Patentleri İçin Dava Açıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör