Asya’daki Yeni COVID-19 Küresel Çip Kıtlığını Kötüleştirebilir

blank
Asya'daki Yeni COVID-19 Küresel Çip Kıtlığını Kötüleştirebilir

İçerik: Asya’daki Yeni COVID-19 Küresel Çip Kıtlığını Kötüleştirebilir

Asya’daki Yeni COVID-19 Küresel Çip Kıtlığını Kötüleştirebilir. The Wall Street Journal’dan yeni bir rapora göre, Asya’daki yeni COVID-19 salgınları küresel tedarik zincirinde gecikmelere neden olabilir ve küresel yarı iletken kıtlığını daha da kötüleştirebilir.

Çip üretimi için önemli bir merkez olan Tayvan, şu anda COVID-19 vakalarında bir artış yaşıyor. Cumartesi günü, Tayvan Merkez Salgın Komuta Merkezi, 251 yeni teyit edilmiş COVID-19 vakası ve 26 ölüm olduğunu duyurdu. Cuma günü, ajans 287 yeni vaka ve 24 ölüm bildirdi. Ve vakalar Mayıs ayının başından beri artıyor. South China Morning Post, “10 Mayıs’tan itibaren COVID-19 enfeksiyonları birkaç gün içinde bir haneli rakamlardan üç haneli rakamlara sıçradı” dedi.

Salgın, Tayvan’daki en az bir büyük çip şirketi üzerinde büyük bir etkiye sahip. “Adanın en büyük çip testi ve paketleme şirketlerinden biri olan King Yuan Electronics Co.’da, bu ay 200’den fazla çalışan virüs için pozitif test ederken, 2.000 işçi daha karantinaya alındı ​​ve şirketin bu ayki gelirini kabaca azalttı. üçüncüsü,” diye bildirdi WSJ.

Apple, Qualcomm ve diğer birçok büyük teknoloji şirketi için çip üreten TSMC, WSJ’ye göre henüz etkilenmediğini söylüyor. Ancak şirket, Nisan ayında çip kıtlığının 2022’ye kadar sürebileceği konusunda uyarmıştı ve Tayvan’daki COVID-19 salgınının bu tahmini nasıl etkileyeceği belli değil. WSJ, Malezya’daki fabrikaların da COVID-19 nedeniyle üretim kapasitelerinin yavaşladığını bildirdi. WSJ’ye göre, “Malezya Yarı İletken Endüstrisi Birliği, karantinanın üretimi %15 ila %40 arasında azaltacağını söylüyor” dedi. Asya’daki nakliye merkezleri de salgından etkilendi. Örneğin, Shenzhen’deki büyük bir konteyner limanı olan Yantian, normal faaliyetinin yüzde 30’unda.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Asya’daki Yeni COVID-19 Küresel Çip Kıtlığını Kötüleştirebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi

ABD ve İngiltere: Ukranya’ya Siber Saldırıyı Rusya Düzenledi. Beyaz Saray’a göre, Ocak ayında Ukrayna devlet …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör