Hava Taksi Girişimi, Kilit Tasarımcılarından Birini Kaybetti

blank
Hava Taksi Girişimi, Kilit Tasarımcılarından Birini Kaybetti

İçerik: Hava Taksi Girişimi, Kilit Tasarımcılarından Birini Kaybetti

Hava Taksi Girişimi, Kilit Tasarımcılarından Birini Kaybetti. Kitty Hawk, Google’ın Larry Page’inin desteğine sahip olabilir, ancak bu, işlerin sorunsuz gittiği anlamına gelmez. Forbes, Page ve CEO Sebastian Thrun ile şirketin stratejisi üzerinde “aylarca” kavga ettikten sonra Kitty Hawk’ın kilit mühendis Damon Vander Lind’i Mayıs ayında bıraktığını öğrendi. Page ve Thrun, yedek olarak uzak bir pilotla iki yolcuyu otonom olarak taşıyan Heaviside hava taksisinin daha büyük bir versiyonunu yapmak istiyor, ancak Vander Lind’in bunun “çok riskli” olduğunu düşündüğü bildirildi.

Forbes kaynaklarının iddiasına göre, Vander Lind’in fikirlere açık olmadığı ve zaman zaman personele düşman olduğu yönünde de suçlamalar vardı. Kitty Hawk ayrıca cinsiyetçiliğe ilişkin ayrı şikayetlerle de ilgilendi. Harici bir araştırma, bilinen ayrımcılık örnekleri bulamadı, ancak şirket, şirket kültürünün geliştirilmesine yardımcı olması için dışarıdan bir danışmana başvurdu.

Şirket, 3D Robotics’i satın alarak ve kurucu ortağı (ve eski Wired editörü) Chris Anderson’ı baş işletme görevlisi olarak işe alarak bu boşluğu kısmen kapatacak. Thrun ayrıca Kitty Hawk’ı çalıştırmak için üretim sınıfı Heaviside prototipinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere çok daha pratik bir yaklaşım benimsediğini söyledi.

Hareketler, 2020’de orijinal uçan araba çabasını bir kenara bırakan ve bu proje ekibinin çoğunu işten çıkaran Kitty Hawk’ı yeniden canlandırmaya yardımcı olabilir. Ancak yine de şirketin karşılaştığı zorlukların altını çiziyor. Şimdi, onu pazarda yenebilecek bir dizi hava taksi rakibiyle uğraşıyor. Ve iki yolculu Heaviside bazı durumlarda daha iyi performans gösterebilse de (örneğin müşteriler için uzun süre beklemek zorunda kalmayabilir), Kitty Hawk yetkililerin onun otomasyon ve uzaktan kumanda karışımını onaylayacağını umarak risk alıyor. Basitçe söylemek gerekirse, bahisler sadece yükseliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hava Taksi Girişimi, Kilit Tasarımcılarından Birini Kaybetti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör