Microsoft, 2025’te Windows 10 Desteğini Sonlandıracak

blank
Microsoft, 2025'te Windows 10 Desteğini Sonlandıracak

İçerik: Microsoft, 2025’te Windows 10 Desteğini Sonlandıracak

Microsoft, 2025’te Windows 10 Desteğini Sonlandıracak. Potansiyel olarak Windows 11 olarak adlandırılan ve bu ayın sonunda piyasaya sürülmesi planlanan yeni bir Windows sürümüyle Microsoft, Windows 10 desteğinin 14 Ekim 2025’te sona ereceğini duyurdu.

Bu, Eğitim ve İş İstasyonları için Windows 10 Home Pro ve Pro sürümlerini içerir. Teknoloji devi, yakın zamanda resmi Windows 10 belgelerini bu bilgileri içerecek şekilde güncelledi. Microsoft’un Windows 10 Home ve Pro Lifecycle Policy sayfasında şirket, “14 Ekim 2025’e kadar en az bir Windows 10 Yarı Yıllık Kanalını desteklemeye devam edeceğini” belirtti.

‘Windows 10 Home ve Pro’nun kullanımdan kaldırılma tarihi 14 Ekim 2025 olarak listeleniyor. Bu, teknoloji devinin bu tarihten sonra daha fazla güncelleme ve güvenlik düzeltmesi yayınlamayacağı anlamına geliyor. Ancak şirketin son teaser’ı, Windows 11’i bu ayın sonuna kadar piyasaya süreceğini doğruladı. Web sitesinde 24 Haziran’da gerçekleşecek yeni bir etkinliği listeledi.

Etkinlikte şirket, ‘Windows için bir sonraki’ olan her şeyi vurgulayacak.Etkinlik 20:30 IST’de başlayacak. Microsoft, bu haberi resmi Twitter tanıtıcısı aracılığıyla doğruladı. Windows 11’in büyük bir UI revizyonu alması bekleniyor. Microsoft, şirketin “Windows’un kapsamlı bir görsel gençleşmesi” olarak adlandırdığı “Sun Valley” kod adlı bir şey üzerinde çalışıyor. Bazı önemli Windows Mağazası değişiklikleri de dahil olmak üzere birçok başka değişiklik olacaktır. Microsoft ayrıca son aylarda Windows için yeni bir uygulama mağazası üzerinde çalışıyor ve söylentiler Microsoft’un mağazasını tüm uygulamalara ve rakip ödeme platformlarına açacağını öne sürüyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft, 2025’te Windows 10 Desteğini Sonlandıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED Ekranlar Üretmeye Başladı: Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör